Zaman: 18. Ağu 2018, 16:55

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Forum Katagorileri
Ara


Advanced Search
Sayfaniza Ekleyin
The HTML code below contain all the necessary code to link to userboard.org please feel free to add it to your site.Effect of above code: DEVRIM KURTULUSYeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
 Devrimci Olmak Demek 
YazarMesaj
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 01.2012
Mesajlar: 666
Konum: kurtulusum@hotmail.de
Gender: Male
Mesaj Devrimci Olmak Demek
Devrimcilerin en önemli niteliklerinden biri, yaşamın her anını uyanık gözlerle izlemek ve belirli bir yöntem dahilinde, değişime süreklilik kazandırmaktır. Güzelle çirkinliğin kıyasıya bir savaş halinde olduğunu bilen devrimciler, boş geçirdikleri her sürede ve edilgen kaldıkları her gelişmede; güzeli, çirkinliğin karşısında "kendi kaderine" terketmiş duruma düşeceğini de bilmelidir. Çünkü bu çarpışmada, kurulu olan düzenin doğrudan katkısını pek çok kanaldan alan çirkinliğin karşısında, güzelliğin en büyük güvencesi; dikkatlerini, toplumun görüş mesafesinin ilerisine yöneltebilme avantajına/yeteneğine sahip olan devrimcilerdir. Bu nedenle devrimcilerin; dağınıklığa, kendiliğindenliğe, yuvarlanarak yaşama tercihine kayıtsız kalma hakkı yoktur. Bu hakkı, sahip oldukları kimlik, ellerinden almıştır. Diğer bir ifadeyle; sahip oldukları kimliğin sorumluluk ve duyarlılık ölçüsü, buna izin vermez. Aynı şekilde, kendi yaşamında da hiçbir taşı oluruna bırakmamak; değişimin her an geçerli olduğu gerçeğinden hareketle, demirin sürekli olarak daha güzele doğru bükülmesi için emek harcamak; yaşamı, bir güzellikler dünyasına çevirir. Bunun tersine; hareketsizlik, çürümeyi, çürüme de bulunduğu ortamdaki havayı kirleten bir cesede dönüşmeyi beraberinde getirir.


Devrimci kimlik, anlık bir sınav sonucu verilen bir sıfat değildir. Aksine, taşındığı sürece bir çeşit sınavı gerektiren bu kimlik, gereği yerine getirildiği sürece vardır. Kavganın çeşitli duraklarında yaşanabilen dalgalanmalar, kişinin olağan gayretiyle aşılabildiği gibi; bazen, beklenmeyen mesafelere varan savrulmalar da söz konusu olabilmektedir. Karşılaşılan her gelişmeyi, ustalıkla değerlendirmek ve uygun çözümler bulmak durumunda olan devrimcilerin, elektoşok tedavisine benzer yöntemlere başvurduğu da olur; ancak buna, adeta bir hekim özeniyle yaklaşarak karar verilmelidir. Aslında böyle bir hekimliği kişinin kendine yapması, en sağlıklı olanıdır. Çünkü, kendini ameliyat masasına yatırabilme samimiyeti gösterebilen kişi, kendinde etrafındaki hekimlerden daha çok şey görebilme imkanına sahip olur. Kişi, bunu başardığında ve değişim amacıyla kendi içsel hamlesini yaptığında, bu artık yaratma zamanıdır.

Devrimci gıdanın önemini, doğru ve yeterli alındığında yaratacağı etkileyicilik gücünü bilmek; devrimcilerin kendine güvenini ve başarıya olan inancı arttırır. Bu, ilişkiye geçilen insanlara karşı, hoşgörürlük açısının geniş tutulmasını da sağlar. Devrimciler, her örneği kendi bağlamı içerisinde değerlendirdiğinde, her gelişmenin ve her kişilik tablosunun, bir araya getirilmiş renkler ve tonlamalar açısından kendine özgü bir yan taşıdığını görür. Ve mümkün olduğunca, çözüm olasılığını tüketmeyen bir tarzla sorunlara yaklaşır.

Evet yoldaşlar, değişme ve değiştirme amacıyla yola çıkan bizlere, yaşamın her anını ayakta karşılamak yakışır. Yüzümüzü yaşama öylesine dönük ve zihnimizi öylesine uyanık tutmalıyız ki, ruhumuzdan dünyanın tüm nehirleri akmalıdır. Yaşamla aramızdaki barışıklık, en güzel tarifini bulması için kafamızdaki, kavgaya dair tüm belirsizlikleri, haklılığa dair tüm kuşkuları silmeliyiz. Kuşku, bulduğu en küçük aralığı bile affetmez ve gelip, yüreğimizin bize en çok lazım olan yerine, karartıcı bir gölge gibi çöreklenir. Bu, bir yığın emek ve bedel karşılığında biriktirdiğimiz değerlerin, içten içe kemirilmesi olasılığına kapının aralanması demektir.

İyi iş yapıyor; ama, bunu güzel söz söyleme sanatı ile süsleyemiyor ve başkalarına bu güzellik ölçüleri içinde aktarma şansınız mı olmuyor? Zaten, birbirini tamamlayan parçalar dizisi olan örgüt, bu şansı bize fazlasıyla verir. Duruma göre; ya söz konusu yeteneği bize de kazandırır, ya da o yeteneğe sahip bir yoldaşımızla birbirini tamamlayan yeteneklerimiz, ihtiyaç duyulan ürünü ortaya çıkarır.

Devrimcilikte kişilerin gösterdiği olağanüstü cesaret, direnç ve kararlılık; genelde devrimci değerlerin güçlendirici rolünden, özelde örgütsel yapının kendi toplam gücünü tek tek kişilerin şahsına aktarabilme yeteneğinden kaynaklanır. Kişisel gelişme imkanları, hiçbir zaman, örgütsel öğreticilik imkanları ile kıyaslanamaz. Örgüt, öyle çok taşı bir araya getirir ki, oyunu kurallarına göre oynadığınızda, kişisel olarak tanışma şansınızın olmadığı, çoklu ufuklar dizisinin renk cümbüşüne yol alma şansını yakalarsınız.

_________________
Devrim Kurtulus
Resim
kurtulusum@hotmail.de


9. Eki 2012, 01:54
Profil Web sitesini ziyaret et
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
cron
© phpBB® Forum Software • Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Türkçe çeviri: phpBB Türkiye Archiv | Contact & Abuse free forum hosting

web tracker