Zaman: 22. Eyl 2018, 06:36

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Forum Katagorileri
Ara


Advanced Search
Sayfaniza Ekleyin
The HTML code below contain all the necessary code to link to userboard.org please feel free to add it to your site.Effect of above code: DEVRIM KURTULUSYeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
 Gazi Halk Cephesi Açıklaması (Yoldaş Aydoğan Hakkinda) 
YazarMesaj
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 01.2012
Mesajlar: 667
Konum: kurtulusum@hotmail.de
Gender: Male
Mesaj Gazi Halk Cephesi Açıklaması (Yoldaş Aydoğan Hakkinda)
Gazi Halk Cephesi Açıklaması (Yoldaş Aydoğan’ın Öldürülmesi Hakkında)

8 Eylül günü sabaha karşı Gazi Mahallesi’nde, içkili bir mekânda çıkan kavga silahlı çatışmaya dönüştü. Çatışmada Yoldaş Aydoğan, Gökmen Keskin yaşamlarını yitirdiler.

Çatışma ve ölümler, özellikle de yoldaş Aydoğan’ın Halk Cephesi’yle, devrimcilerle olan ilişkisi nedeniyle burjuva basın tarafından bir demagoji aracı olarak kullanıldı...

''Örgüt içi infaz'', '' kanlı hesaplaşma'' gibi haberlerle devrimciler karalanmak istendi. Fırsat bu fırsat denilerek, ailelerinin acısı hiçe sayılarak, halkımızın bilinci bulandırılmak istendi.

Bütün bunlar burjuva basının ahlakına uygun olandır. Bu nedenle yayınlanan haberleri elbette ki ciddiye almıyoruz. Gazi Halkı başta olmak üzere herkes gerçekleri bilmektedir.

Yoldaş Aydoğan, politik hiçbir tarafı olmayan bir kavga sonucu öldürülmüştür... Her gün üçüncü sayfalarda okuduğumuz, haberlerde izlediğimiz yüzlerce insanımızın hayatını kaybettiği bir şekilde öldürülmüştür.

Yoldaş’ın ölümü bir sonuçtur. Bu sonucu yaratan düzenin yozlaştırma politikalarıdır. Hep söylüyoruz: düzen kirletir, devrim temizler... İki seçenek vardır... Ya düzen ya devrim tercih edilecektir. Ara yol yoktur. Ya devrimin, devrimci safların temizliği, güzelliği yada düzenin kirliliği...

Bu kadar yalın ve nettir. Gazi gibi mahallelerimizde ise daha net ve keskindir bu iki tercih...

Yoldaş, ne yazık ki devrimleşememiştir ve onlarca, yüzlerce gencimizin yaşadığı acı sonucu yaşamıştır.

Yoldaş’ın üzerinde devrimcilerin emeği vardır. Kendisi de bir dönem devrimcilerin içinde bulunmuş, mücadele etmiş birisidir. Bunun bedellerini de ödemiştir...

Gazi Mahallesi’nde de asıl olarak bu yanıyla, yani devrimcilere Cepheliler’e yakınlığıyla bilinir. Bu yakınlığı nedeniyle Gazi halkının saygısını da kazanmıştır.

Ancak zaman içerisinde zaaflarına yenik düşerek devrimci saflardan uzaklaşmaya başlamıştır. Bu durumda yine emek harcanmış, düzene savrulmasına engel olunmaya, yol yöntem bulunmaya çalışılmıştır. Gazi Halkı, ailesi bu emeğin tanığıdır... Gazi’deki Cepheliler Yoldaş’ın dertlerini, sorunlarını sabırla dinlemiş, ellerini omzundan hiç eksik etmemişlerdir. Bu süreç içinde dönemsel toparlanmalar yaşasa da düzenle, zaaflarıyla köklü-radikal bir hesaplaşma yapmadığı için yine düzene dönmüştür.

Devrimcileri, Cephelileri çok sevmesine rağmen, zaafları bütün bunların önüne geçti ve zaman içerisinde artık onun kişiliğine egemen oldu... Bu zayıf döneminde özellikle de alkol bağımlılığı ciddi bir zaaf haline geldi onda... Devrimcilerin görüşmediği mafya özentisi insanlarla görüştü. Devrimcilerle arasına, harcında zaafları, zayıf yanları olan duvarlar ördü adeta...

ve işte 8 Eylül’e böyle gelindi.

Kendisine hiç yakışmayacak, yakıştıramadığımız bir şekilde, iki kişiyle beraber hayatını kaybetti Yoldaş. Hayatını kaybeden diğer iki kişi de bu halkın çocuklarıdır. Bu nedenle haklı-haksız tartışmasını kesinlikle doğru bulmuyoruz. Ölen insanlarımızın ailelerine baş sağlığı diliyoruz...


Evet, öfkeliyiz... Ama öfkemiz doğru yere yönelmelidir. Yozlaşmayı bilinçli bir şekilde Gazi'ye sokup yaygınlaştıran ve gençlerimizi bizden koparan bu düzenedir öfkemiz.

Bu öfkeyle yozlaşmaya karşı savaşımızı büyütmeliyiz... Kimse bana ne diyemez... Devrimci değerlere daha sıkı sarılmak zorundayız. Yozlaştırma politikasının sinsiliğine karşı daha uyanık davranmak zorundayız.

Tek bir insanımızdan dahi vazgeçmeyeceğiz!

Tek bir insanımızı bile bu düzene terk etmeyeceğiz!

Evet, bunun için daha katı, daha tavizsiz olacağız gerekirse. Ama yeni ölümlere izin vermeyeceğiz. Halk çocuklarının birer ikişer öldürülmesine göz yummayacağız.

GAZİ HALK CEPHESİ

_________________
Devrim Kurtulus
Resim
kurtulusum@hotmail.de


14. Eyl 2014, 04:00
Profil Web sitesini ziyaret et
Mesaj Re: Gazi Halk Cephesi Açıklaması (Yoldaş Aydoğan Hakkinda)
Evet
Yuregimiz yaralidir Bu duzenin Kanli yoz carkinda yok olan her insanimiz icin Oflemiz bir daha buyur.Ofkemiz Bir kere daha Emperyalizm ve kapitalist duzeni yikmak icin Bilenir.


14. Eyl 2014, 08:09
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
cron
© phpBB® Forum Software • Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Türkçe çeviri: phpBB Türkiye Archiv | Contact & Abuse free forum hosting

web tracker