Zaman: 22. Eyl 2018, 07:01

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Forum Katagorileri
Ara


Advanced Search
Sayfaniza Ekleyin
The HTML code below contain all the necessary code to link to userboard.org please feel free to add it to your site.Effect of above code: DEVRIM KURTULUSYeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
 Hamburg Halk Cephesi 1 Mayis Cağrısı 
YazarMesaj
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 08.2012
Mesajlar: 11
Gender: None specified
Mesaj Hamburg Halk Cephesi 1 Mayis Cağrısı
1 MAYIS’TA TALEPLERİMİZLE, DEVRİMİN VE SOSYALİZMİN KIZIL BAYRAKLARIYLA ALANLARDA OLALIM:
EKMEK, ADALET VE ÖZGÜRLÜK İÇİN; HALK CEPHESİ SAFLARINDA BİRLEŞELİM!

Faşist Hitler'in propaganda bakanı Goebbels "bir yalanı 50 sefer tekrarlarsanız gerçek olur" sözüyle ayak izlerini takip edeceklere öğüt vermiştir. Gerek ülkemizde gerekse dünyanın dört bir yanında aynı yalanları söylemeye devam ediyorlar. Emperyalist efendiler zenginliklerini artırırken halkların cephesinde ise açlık, yoksulluk, işsizlik, iş cinayetleri, yozlaşma, adaletsizlikler her geçen gün daha da büyüyor. Bu adaletsizliğe karşı mücadele edenler ise "terörist" olarak adlandırılıyor. 7 milyarlık dünyada 1 milyar insan açlık sınırının, 4 milyar insan da yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Ülkemizde ise 50 milyon yoksul, 14 milyon açlık sınırında yaşayan insan var. Sosyal yardımla yaşayan insan sayısı 23 milyondur. 11 milyon 670 bin kişinin aylık geliri 400 TL'den bile azdır. Ülkemizde doğan her çocuk 2 bin dolar borçla doğuyor...
Dünyanın zenginleri, halkların yoksulluğu sürdükçe vardır. Açlığımızın, yoksulluğumuzun sorumlusu emperyalizm ve işbirlikçileridir. Asıl terörist, dünyayı bu hale getirenlerdir.

Emperyalistler, halklar arası düşmanlığı, ırkçılığı körükleyerek halkları birbirine düşmanlaştırmaktadır. Bütün Avrupa ülkelerinde ırkçılık bilinçli olarak körüklenmektedir. Irkçılığa karşı mücadele eden ve onu ortadan kaldıracak olan sadece devrimcilerdir. Tek ses tek yürek olup, ırkçılığa karşı 1 Mayıs'ta, Halk Cephesi saflarında birleşelim.

ADALETSİZLİK OLDUKÇA, HALKLARIN MÜCADELESİ SÜRECEK!

Umudun Çocuğu Berkin Elvan Haziran Ayaklanması’nın yaşı en küçük şehididir. Vurulduğunda 14 yaşındaydı. 269 gün boyunca yoldaşları onu yaşatmaya çalıştı, dünyayı ayağa kaldırdı. 15'indeki Fidanımız Berkin Elvan şehit düştüğünde 3,5 milyon insan onun arkasında yürüdü. Umudun Çocuğu Berkin Elvan'ın adı artık Adalet Savaşımızın da adıdır.

Sokaklarda, polis karakollarında, her yerde işkence, iş cinayetleri, katliamlar var. Hırsızlık, yolsuzluk, adaletsizlik artarak sürüyor. Bu düzen böyle gitmez, gitmeyecek!
Bir yılda 6 milyon 251 bin 822 kişiye soruşturma açan bir ülkede adalet yoktur. AKP faşizmi bütün ülkeyi hapishaneye çevirdi. 100 çocuktan üçünü yargılayan devlet çocuklarımızı koruyamaz; AKP 13 yıllık iktidarı döneminde 241 çocuğumuzu katletti; AKP çocuk katilidir. Tayyip Erdoğan katillerin başıdır. Bu ülkenin hakimleri, savcıları çocuk katillerini, katillere emir verenleri koruyor: çocuklarımızı bu katillerden, AKP'den korumalıyız.
Kerpiç evlerden, yoksul mahallelerden, okullardan, meydanlardan çıkıp geliyoruz, saraylarınızın kapılarına dayanıyoruz. Hiçbir önleminiz sizi koruyamaz. Halk çocuklarına saldırmaktan, katletmekten vazgeçin. Katilleri korumaktan vazgeçin!
Türkiye'nin meydanlarından dünyanın meydanlarına sesleniyoruz: Adaleti biz sağlayacağız. Şafaklar'la, Bahtiyarlar'la, Elifler'le yoksulların sesi, halkların öfkesi olacağız.
Meydanlarda hak istenir, talepler dile getirilir, faşizme öfke gösterilir, faşist saldırılar, hak gaspları, emperyalizmin, faşizmin halk düşmanı yüzü teşhir edilir... Meydanlara çıkmak faşizme meydan okumak, hesap sormaktır! 1 Mayıslar'da meydanları dolduralım, halkın gücünü gösterelim.
Son teknolojileri, yüz binlerce resmi sivil askeri gücü, tankı topu, mobese'si, dinlemeleri, tüm "ileri" istihbaratlarına karşı BİZ VARIZ!
ADALET SAVAŞÇILARI; 7 MİLYARIN GÜCÜDÜR!
Çürüyen, hırsız, katil, obur bu düzenin güçsüçlüğü karşısında; biz 7 milyarın gücüyüz! Ve tekrarlıyoruz; Dünyayı bir kez de Türkiye’den sarsacağız!
Ekmek, adalet ve özgürlük için;
Katledilen, işkence gören, tutsak edilen, adaletsizliğe uğrayan insanlarımızın hesabını sormak için;
Açlığın, yoksulluğun, işsizliğin son bulması için;
Irkçı katillere ceza, halklara adalet istemek için;

TEK SES TEK YÜREK OLALIM, MEHMET AKİF DALCI'NIN ÖFKESİNİ KUŞANALIM. 1 MAYIS'TA KIZIL BAYRAĞIN ALTINDA, HALK CEPHESİ SAFLARINDA BİRLEŞELİM!

Adalet Savaşçıları Ölümsüzdür!
Özgür Tutsaklar Onurumuzdur!
Yaşasın 1 Mayıs, Biji Yeg Gulan, Es lebe der 1. Mai!

HAMBURG HALK CEPHESİ

Toplanma yeri: U-Bahn Rödingsmarkt / Saat: 10.00


28. Nis 2015, 14:33
Profil
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Ahrefs [Bot] ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
cron
© phpBB® Forum Software • Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Türkçe çeviri: phpBB Türkiye Archiv | Contact & Abuse free forum hosting

web tracker