Zaman: 20. Eki 2017, 17:13

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Forum Katagorileri
Ara

Advanced Search
Sayfaniza Ekleyin
The HTML code below contain all the necessary code to link to userboard.org please feel free to add it to your site.

Effect of above code: DEVRIM KURTULUS

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
 Tek Bir Gün Istiyorum 
YazarMesaj
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Mesaj Tek Bir Gün Istiyorum
Tutanaklara ilk faili mechul cinayet olarak gecen Yazar Sabahattin Ali cinayeti.41 Yasinda yurt disina cikmak isterken öldürüldü.Ölümünün arkasindaki karanlik aradan 59 yıl geçmesine karşın, aydınlatılamadı. Ölümü, ilk faili meçhul cinayet olarak kaldı. Büyük yazarı kim ve kimlerin öldürdüğü, mezarının, eşyalarının ne olduğu belli olmadı, cesedi ailesine gösterilmedi, birçok soru askıda kaldı. Eğer Sabahattin Ali cinayeti bilinmezlerin arasında bırakılmayıp aydınlatılsaydı, daha sonra zincirleme yitirdiğimiz onca bilim insanı, yazar, gazeteci salt düşüncelerinden dolayı belki de öldürülmeyecekti.

Türkiye Cumhuriyeti tarihi Mustafa Suphi lerin öldürülmesinden bugün Hrant Dink'in öldürülmesine kadar yüzlerce,binlerce Faili Malumcinayete sahit olmustur.Bu öldürülenlerden bir cogununismini hatirlamayiz bile.

Siz belki Ismail Baş`in adini duymamissinizdir. Ismail Baş 24 kasım 1979 da akşam 6 satlerinde seyitnizam, aynı zamanda buraya tepebağ da deniliyor, bakkal dükkanından çıkıp aynı yol üzerindeki amcasinin evinin önünde pusuya yatan kişiler tarafından katledilmiştir.Yarim saat süren ölüm-kalim mücadelesinde yanina kimse yaklasmiyor Ismailin ve kan kaybindan sehit oluyor.Sikiynetim kayitlarina “1979 1 30 dosya süleyman oğlu 1954 erzinca doğumlu sol görüş olarak ; 12.12.1979 müşavirlik kaydınada da 263 1494 A.K 23.11.1979 31.12.1979 faili meçhul dosyası 1980 618 34 nolu oda olarak kisacik ,karanlik cümleler olarak geciyor Ismail Bas.Geride ailesine 28 yil boyunca sürecek bir aci ve 28 yil boyunca tutulacak bir yas birakiyor.20 yil boyunca Annesi son nefesini verene kadar oglu icin agliyor ,tek istegi vardi oglunu geri getiremeyecekti biliyordu katillerinin bulunmasini istiyordu.Geride Kırcı'ların, Çatlı'ların adları kaldı.Onlar gibi sonradan Devlet tarafindan maasa baglanmis,yesil pasaportlarla ödüllendirilmis oligarsinin tetikcilerinin isimleri kaldi.

Siz belki Serdar Alten'in adını da duymamışsınızdır. Serdar Alten, 9 Ekim 1978 günü Ankara Bahçelievler'deki katliamda öldürülen 7 TIP'li gençten birisiydi. Ama O'nun diğerlerinden bir farkı vardı:
Öbürlerinden biraz daha fazla yaşamayı başarmıştı.
Evi basan katiller, 7 TİP'liyi önce uzun uzun sorgulamışlar, sonra da 4'ünü, beyinlerine kurşun sıkarak öldürmüşlerdi. Kalan üç genci ise eterle bayılttıktan sonra arabaya bindirip şehir dışında bir yerde telle boğarak katledeceklerdi. İkisini dışarda bekleyen arabaya bindirdiler. Ama bir genç için arabada yer kalmadı. Bunun üzerine O'nu yeniden eve getirdiler. Ve üzerine dokuz kurşun sıkıp bıraktılar.
İşte O gencin adı Serdar'dı.
Serdar, 9 kurşuna rağmen, inat etti; ölmedi. Vücudunda 9 kurşunla can çekişirken ifade verdi. "Katilleri tanıyabilir misin" diye sordular. Aynen şöyle dedi:
"Nasıl tanımam, 4 saat karşılıklı bakıştık..."
Sonra da infaz mangasındaki cellatlarını birer birer tarif etti... Kareli gömlekliyi, saçları yandan ayrılmış olanı, kaşında yara izi bulunanı... hepsini...
Sonra öldü...
Geride Kırcı'ların, Çatlı'ların adları kaldı….

Öldüler. Kanları aktı. Öldürdüler onları... Çok kan aktı. Enselerinden vurdular.(..)
Ölüm çabuk geldi. Ölüm sözleri sildi. Son sözü söyleyemedik.
Bu sabah sevdiklerim gene gelecek.
Yatağın ucuna oturup yüzüme bakacaklar.
Gözleri yaşaracak, ben görmeyeyim diye başlarını başka yöne çevirecekler.
Çevirmeyin yüzünüzü,
ağlarken yüzüme bakın.
Benim yüzümde ölüm var.
Kanı gördüm, ölümün nasıl olduğunu gördüm.
Dostlarım, arkadaşlarım benim yüzüme bakın.
Yüzümü hiç unutmayın.
Enselerinden vurdular.
Yalnız bir kurşun sekti.
Yüzüme bakın.
Tıkanmış musluklarımızı açarken, saçınızı tararken, yemek yerken, çalışırken yüzümü anımsamak için şimdi yüzüme bakın.
Oda kan dolu.
Kan yüzleri, elleri örtüyor.
Herşey birbirine karışmış.
Binlerce resim ardarda...
Bu karışıklığı usulca aralayıp, yüzleri elleri, tek tek gözümün önüne getirmeliyim.
Silahı tutan el şimdi yanıbaşımda capcanlı...
Yüzü karşımda, donuk.
Bir kağıt olsa bu yüzü çizebilirim.
Korkuyorum.
Bu yüzü unutmaktan korkuyorum.
Birinin üstünde kareli bir gömlek vardı.

Saçları yandan ayrılmış, kaşında bir yara izi...
Yara izi büyüyor. Odayı kuşatacak! Neden kimse gelmiyor?
Gelin, yara izini anlatacağım.
Unutmamalıyım! Bir tek gün istiyorum. Tek bir gün...
Herşeyi, yüreğimle, belleğimde sakladığım herşeyi anlatacağım.
Hiçbir şeyi unutmadan anlatacağım.
Tek bir gün istiyorum.

Afrika da kanat çırpan kelebekten etkilenecek kadar diken üstünde dururken, sokaklarda insanlar kurşunlanırken güvenli bir geleceğin kendilerini beklediğini zanneden insanlar yanıldıklarını anladıklarında çok geç olacak. Çünkü biliyoruz ki; cinayet sanıklarının maaşa bağlandığı bir düzen karşısında susmak çare değil...

Bizler, devrimciler olarak, "düşman"ın her türlü yolu ve yöntemi kullanarak, bizleri yok etmeye, devrim mücadelesini önlemeye çalıştığını çok iyi biliyoruz. Onlar, tarihe karşı, insanlığın tarihsel gelişimine karşı bir savaş yürütmektedirler. Er ya da geç yenilmeye mahkumdurlar.Er ya da geç sorulmadik hesap kalmayacak.

Selam olsun apaydınlık günlere çekiçle dirgenle yürüyenlere.Selam olsun Halk için ölenlere bin selam!!!

8. Kas 2012, 06:14
Profil Web sitesini ziyaret et
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
© phpBB® Forum Software • Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Türkçe çeviri: phpBB Türkiye Archiv | Contact & Abuse free forum hosting

web tracker