Zaman: 18. Ağu 2018, 16:54

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Forum Katagorileri
Ara

Advanced Search
Sayfaniza Ekleyin
The HTML code below contain all the necessary code to link to userboard.org please feel free to add it to your site.

Effect of above code: DEVRIM KURTULUS

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
 Ibrahim CUHADAR 16.08-1973 -11.09.2012 
YazarMesaj
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Mesaj Ibrahim CUHADAR 16.08-1973 -11.09.2012
CEPHE’NİN FEDA SAVAŞÇISI İBRAHİM ÇUHADAR (İRFAN) SAVAŞTI TUTSAK DÜŞTÜ DİRENDİ VE ŞİMDİ ÖLÜMSÜZLEŞTİ

İbrahim Çuhadar 16 Ağustos 1973 Ankara, Altındağ doğumludur. Aslen, Çorum, Alaca, Tutluca Köylü, yoksul bir ailenin çocuğudur. İş bulmak için memleketlerinden göç ettikleri Ankara’nın gecekondu mahallesi Hüseyin Gazi’de yoksulluk içinde yaşam mücadelesi verdiler.

İbrahim Çuhadar ortaokul yaşlarından itibaren damgacılık, kaşe, tabela, prinç levha, mobilyacılık, bakkal çıraklığı yaptı. Ortaokulu ancak dışardan bitirebildi. 90’lı yıllardan itibaren inşaatlarda çalıştı. Kışın inşaatlarda iş olmayınca pazarlamacılık yaptı.

1993 yılında inşaatta çalışırken devrimcilerle tanıştı. İlk örgütlülüğü Devrimci İşçi Hareketi içinde oldu. 1994 yılında illegal mücadele içinde yer aldı. 28 Eylül 1994 yılında tutsak düştü. Ankara Ulucanlar ve Çankırı E tipi hapishanesinde 19 Aralık katliamına kadar toplam 10 yıl tutsak kaldı. Akrabası İrfan Ortakçı’nın Çankırı hapishanesinde 19 Aralık katliam saldırısında Ölüm Orucu direnişçilerini korumak için yaptığı feda eylemine tanık oldu. Katliam saldırısından sonra sevk edildiği Sincan F Tipi Hapisnanesi’nden 2004 yılında tahliye oldu.

Tahliye olduktan sonra 2009 yılına kadar çeşitli alanlarda çalıştı. Bu süreç içinde onlarca kez gözaltına alınıp tutuklandı. Her tahliye olduktan sonra tereddütsüz mücadeleye devam dedi.

HER CEPHELİNİN HAYATI BİR OKULDUR BU OKULDAN BUGÜN İBRAHİM ÇUHADAR MEZUN OLDU!

39 yaşında şehit düştü İbrahim Çuhadar. Evet, İbrahim Çuhadar’ın devrimcilik yaşamı tüm Cepheliler için, yöneticilerimiz, kadrolarımız, savaşçılarımız için bir okuldur. Tüm Cephe savaşçıları İbrahim Çuhadar okulundan mutlaka öğrenmeyi, ders almayı ve mezun olmayı başarmalıdır.

İbrahim Çuhadar 20 yaşında örgütlü ilişkilerin içinde yeralmış ve 19 yılını devrime adamıştır.

İbrahim Çuhadar 19 yıllık devrimci yaşamını özgeçmişinde şöyle özetliyor: “Benim devrimcilik yaşamım bir ilerleme, bir gerileme şeklinde oldu genel olarak.”

Evet, İbrahim Çuhadar’ın 19 yıllık devrimcilik yaşamanın özeti budur. Mücadele içinde bir çok eksiklikleri olmuştur. Çalıştığı her alanda sorunlar yaşamıştır. Kimi zaman düşmüştür. Ama tüm devrimcilik yaşamı boyunca örgütüne olan güveni eksilmemiştir. Kendine en güvensiz olduğu anlarında örgütüne güvenmiş, örgütüne tutunup ayağa kalkmasını bilmiştir.

İşte bunu da özgeçmişinde şöyle anlatıyor İbrahim Çuhadar: “Yaşadığım süreçlerdeki olumsuzluklara rağmen yeniden ayağa kalkmalarımı olumluluk olarak görüyorum, yaşadığım eksiklikleri, insanlarla yaşadıklarım olumsuzlukları Parti'yle paylaşmayı olumluluk olarak görüyorum.”

Cepheliler; İbrahim Çuhadar okulundan öğreneceğimiz birinci ders budur: Yaşadığınız sorun ne olursa olusun ayağa kalkmak için örgütünüze tutunun. Parti’yle paylaşın. İbrahim Çuhadar’ı her defasında ayağa kaldıran ve bugün kahramanlığının doruğuna ulaştıran ondaki ayağa kalkma iradesi ve Partiye açık olmasıdır.

Cepheliler! İbrahim gibi yapın:

En zor zamanlarınızda tarihimize dönün bakın. Şehitlerimize dönün bakın. Orda en zor zamanlarınızda sizi ayağa kaldıracak değerlerimiz var. Şehitlerimize bakın. Pratik içinde yaşadığınız, içinden çıkılmaz gibi gördüğünüz sorunlarınız bu değerlerimiz karşısında cüceleşecektir.

“19 Aralık 2000’de hiçbirimiz teslim olmadık, direndik” diyor ÇUHADAR. Teslim olmadılar, direndiler çünkü şehitlerimiz onların yanındaydı.

“Düşmanın ateş çemberinden geçtik. F tiplerinde kendimi daha fazla geliştirdiğim bir süreç oldu. Bir yıl tek kişilik hücrelerde kaldım, kendimi hiç yalnız hissetmedim. Ki, en başta şehitlerimiz, ve büyük direnişimizin gücü vardı.”

İbrahim Çuhadar okulundan öğreneceğimiz derslerden birisi de budur.

İbrahim Çuhadar’ı tanıyan, tanımayan herkes onun bu kahramanlığı karşısında kendini sorgulamalıdır.

Biz halk hareketiyiz. Savaşı halklaştırarak, halkı savaştıracağız, devrim yapacağız. İbrahim Çuhadar her şeyiyle halktı.

46 yaşında Erdallar, 39 yaşında İbrahimler destan yazıyorlar.

İbrahim Çuhadar okulundan mezun olmak, halka sonsuz güven duymaktır. Cephe saflarında herkes savaşçı olabilir, her savaşçı destanlar yazabilir.

ÖRGÜT EN BÜYÜK GÜÇTÜR! İşte İbrahim Çuhadar’ın gözündeki örgüt: “Hareket, benim kurtuluşum, geleceğim, özgürlüğüm... İnsan olmayı, insanca yaşamın nasıl olması gerektiğini öğrendiğimdir. Örgüt benim için temizliği, saflığı, güzelliği ifade ediyor. İyi ki, bu hareket içerisindeyim demenin onurunu, gururunu ifade ediyor... Ülkemizde devrimi yapacak en doğru ideolojik örgütlenmeyi ifade ediyor.

Partimle hayat buldum. Onunla halkımı, ülkemi sevdim. Emeğin, sabrın nasıl olması gerektiğini Partimle gördüm. Değeri, paylaşmayı, sevgiyi gördüm. Partimin benim üzerimde emekleri çok. Her zaman yanıbaşımda gördüm Partimi. Önderimi, şehitlerimizi, yoldaşlarımı, halkımı ve vatanımı çok seviyorum. Değerlerimiz için ölmeye ve öldürmeye hazırım.”

CEPHELİLER! İBRAHİM ÇUHADAR OKULUNDAN MEZUN OLMAK KENDİNİ AŞMAKTIR! Devrimci yaşamanızda kendi dışınızda ne emperyalizm, ne faşizm hiç bir güç önünüzde engel olamaz. Önünüzdeki engelleri kaldırın. Hiç bir güç devrimci savaşımızı büyütmemizin önünde engel olamayacak.

Her Cepheli bir okuldur. Her okuldan İbrahimler mezun olacak ve kahramanlıklar yaratacak.

Düşmana daha büyük darbeler vuracağız. Sorulacak hesabımız büyük. Halkın umudu biziz. Bu umudu Erdallar’la, Hasanlar’la, İbrahimler’le büyütüyoruz.

Bugün İbrahim mezun oldu. Ömrünü bize kattı. Şimdi biz onun öğrencisiyiz.

SORULMADIK HESABIMIZ KALMAYACAK!

SAVAŞIMIZI BÜYÜTECEĞİZ! HALK ADALETSİZ KALMAYACAK!

AMERİKAN UŞAĞI AKP’NİN POLİSLERİ HALKA ZULMETMEKTEN, HALKI KATLETMEKTEN VAZGEÇİN!

SİMİTÇİLİK YAPIN! ONURUNUZLA YAŞAYIN!

YAŞASIN HALKIN ADALETİ!

HASAN SELİM GÖNEN’İN HESABINI SORDUK

İBRAHİM ÇUHADAR ÖLÜMSÜZDÜR!

Resim

Resim

Resim

Resim

13. Eyl 2012, 00:17
Profil Web sitesini ziyaret et
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Mesaj Re: Ibrahim CUHADAR 16.08-1973 -11.09.2012
Resim

17. Eyl 2012, 03:53
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Mesaj Re: Ibrahim CUHADAR 16.08-1973 -11.09.2012

18. Eyl 2012, 02:19
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
© phpBB® Forum Software • Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Türkçe çeviri: phpBB Türkiye Archiv | Contact & Abuse free forum hosting

web tracker