Zaman: 19. Eki 2018, 03:05

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Forum Katagorileri
Ara

Advanced Search
Sayfaniza Ekleyin
The HTML code below contain all the necessary code to link to userboard.org please feel free to add it to your site.

Effect of above code: DEVRIM KURTULUS

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
FollowersFollowers: 0
Sık kullanılanlarSık kullanılanlar: 0
Görüntüleme: 598

Muharrem KARATAŞ - 20 Eylül 2013 
YazarMesaj
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Mesaj Muharrem KARATAŞ - 20 Eylül 2013
10 Şubat 1978 Çorum, Yoğunpelit Köyü doğumlu. Alevi inancından yoksul bir halk çocuğu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunu. Düzen içinde pekala bir yaşam sürdürebilirdi fakat o, ömrünü halkına adadı, HALKIN ADALETİ oldu.

Muharrem, ailesine yazdığı vaziyetinde şöyle diyor; “Sizden öğrendiklerimle devrim okulundan öğrendiklerim birleşti, yalnız benim babam için değil de yoksulluğun çaresizliği içindeki bütün babalar için çarpıyor yüreğim.”

Muharrem’in hareketimizle tanışması 1998 yılında gençlik mücadelesi içinde olmuştur.

Muharrem, hareketimizle henüz tanışmadan önce 1996 Ölüm Oruçlarından etkilendiğini söylemektedir. Muharrem Karataş da, “niye ölüyorsunuz” diyenlere verilmiş yüzlerce cevaptan birisidir. 1996 Ölüm Oruçlarında toprağa düşen 12 şehidimizin Çorum’un Yoğunpelit köyünde boy veren fidanıdır.

Eeyy alçaklar!... Katlederek Muharremleri bitirebilir misiniz? Şimdi kaç Muharrem’in Anadolu’nun dört bir yanında boy vereceğini biliyor musunuz?

Muharrem bir Dev-Genç’liydi. Gençliğin demokratik akademik mücadelesinde defalarca gözaltına alındı. 8 Mayıs 2001 yılında Yaşadığımız Vatan ve Halk Anayasası Taslaklarını kargodan aldıktan sonra evleri basıldı ve gözaltına alınıp tutuklandı. Sivas E Tipi hapishanesinde bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye oldu. 16 Kasım 2003’te Çorum’da tutuklandı ve Sincan F Tipi’nde tutsak kaldı. F Tipinden tahliye olurken şehitlerin hesabını sorma andı içerek mücadeleye koştu...

“Hareket benim için insan onurunun, halkın adaletinin ve gelecek özleminin yaratıcısı ve sembolüdür. Kahramanlık, yoldaşlık, feda gibi büyük değerleri Anadolu devrimine kazandıran gelenekler yaratandır. Yarına dair halkın umududur. Türkiye devrim mücadelesinin sembolüdür” diyor.

Vasiyetinin başında “Silahımı kuşandım ve artık andım vardır ki, ben toprağa düşünceye kadar silahım düşmeyecek elimden. Bu yola gönüllülüğümle, isteyerek ve bu savaşın en temel yasasını bilerek çıktım; ölmek ve öldürmek” diyor.

“Bu köhnemiş düzene vurmak, halklarımızın, analarımızın, biriken öfkemizin, düşen her bir canımızın hesabını sormak cüreti ve onuruyla gidiyorum düşmanın üzerine. Amacım; ideolojimizden, inancımdan, sevgimden, bu düzene kinimden aldığım güçle, halk düşmanlarına vurmaktır. Şimdi en büyük hayalim sorulacak hesabımızdan bir parçasını yerine getirmek, düşmana iyi bir vuruş yapmak ve çok sevdiğim memleketime onurluca gidebilmektir.”

Muharrem hayaline kavuştu. Aylardır halka zulmeden, halkın çocuklarını katleden, gözünü çıkartan, beynini akıtan, 14 yaşındaki bakkala ekmek almaya giderken beyninden vurulup komaya sokulan Berkin Elvan’ların hesabını sordu. Uğrunda ölümü göze aldığı adalete susayan halkımıza adalet oldu.20 Eylül 2013`de Ankara`da Emniyet Genel Müdürlüğü`ne yönelik eylemin ardindan catisarak sehit düstü.

25. Eyl 2013, 04:07
Profil Web sitesini ziyaret et
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Mesaj Re: Muharrem KARATAŞ - 20 Eylül 2013
Muharrem Karataş - Yine Geleceğiz!

17. Eki 2013, 03:35
Profil Web sitesini ziyaret et
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
© phpBB® Forum Software • Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Türkçe çeviri: phpBB Türkiye Archiv | Contact & Abuse free forum hosting

web tracker