Zaman: 25. May 2019, 09:53

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Forum Katagorileri
Ara


Advanced Search
Sayfaniza Ekleyin
The HTML code below contain all the necessary code to link to userboard.org please feel free to add it to your site.Effect of above code: DEVRIM KURTULUSYeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
FollowersFollowers: 0
Sık kullanılanlarSık kullanılanlar: 0
Görüntüleme: 442

 Grup Yorum Wan Konseri Açıklaması 
YazarMesaj
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 01.2012
Mesajlar: 674
Konum: kurtulusum@hotmail.de
Gender: Male
Mesaj Grup Yorum Wan Konseri Açıklaması
HALKIMIZ, KÜRT HALKIMIZ!

Yalanlarla, Kışkırtmalarla, Hilelerle SİZİ GRUP YORUM’A KARŞI KIŞKIRTMAYA ÇALIŞIYORLAR

Bu Yalanlara Aldanmayın!

Son birkaç gündür Kürt halkının bize karşı özel ve kasıtlı olarak kışkırtıldığını ve yalan yanlış bilgilerle yönlendirildiklerini görüyoruz. Bunu yapanlar Kürt milliyetçileridir... Bunu yapanların amacı açıktır. Kürt halkını bizden uzaklaştırmak istemektedirler.

Kürt halkı bu oyunu elbette ki bozacaktır. Çünkü tüm mazlum halklar gibi Kürt halkının mücadelesine bakışımız da, bu mücadeleye katkılarımız da, ödediğimiz bedeller de herkes tarafından bilinir. Kürt halkıyla çok güçlü temellerimiz, bağlarımız vardır... Tıpkı Anadolu'daki diğer halklarla olduğu gibi...

Daha hiç kimse Kürtçe şarkının adını ağzına alamazken Kürtçe şarkılar söyleyen, 1980 faşist cuntasının ardından albümünde ilk Kürtçe şarkı okuyan, bunun için hapis yatan biziz.

Kimse daha şarkısını söyleyemezken albümüne Kürtçe isimler veren (Cane, Ey Hevalo) biziz... Bugüne kadar tüm albümlerinde Kürtçe şarkılar da okuyan, bugün hala tüm konserlerinde Kürtçe şarkılar da söyleyen biziz...

Lice Katliamı’ndan Cizre'ye; Halepçe'den Roboski'ye Kürt halkına yönelik tüm katliamları lanetleyen, Kürt halkının yanında olan, onlar için şarkılar yazan biziz... Ülkemiz ve dünyadaki tüm halklarla olduğu gibi Kürt halkı ile de güçlü bağlarımız ve dayanışmamız bugün aynen devam ediyor...

Bu tarihi yok sayanlar tarafından Tekirdağ'da yaptığımız bir söyleşide 'Kobane'de yapılanı devrim olarak görmediğimizi' söylediğimiz bir video yayınlandı önce... Bu söyleşide söylediğimiz bazı cümleler Kürt milliyetçilerince cımbızla ayıklanmış, çarpıtılmış, öncesi ve sonrasından koparılarak servis edilmiştir. Bu videoyu yayınlayanların niyetinin ne kadar kirli olduğunu, bir sonraki soruya verdiğimiz cevabı yayınlamamaları göstermektedir. Bir sonraki soruda arkadaşımız 'Kürdistan Kürt Halkınındır' dediği için salonda bulunan ulusalcı gençler protesto ederek salonu terk etmiştir. Videoyu yayınlayanlar sanki böyle bir şey yaşanmamış gibi davranmış, halkı kandırmıştır.

Kobane'ye bakışımız son derece açık ve nettir. Oradaki IŞİD çetelerine karşı Kürt halkı kadını erkeğiyle, genci yaşlısıyla kahramanca direnmiştir. Bu uğurda büyük bedeller ödenmiş ve şehitler verilmiştir.

Halkın topraklarını savunmak için verdiği bu mücadeleye büyük saygı duyuyoruz. Bunu Kobane direnişinin ilk gününden itibaren ifade ettik.

Bununla beraber halkın ulusal duyguları kullanılmış ve savaşa yön veren örgütlerin politikaları, bir Esad’la ittifak yapmak; bir ABD, AKP ile uzlaşmak şeklinde gelişmiştir. Bu direnişin içine adım adım ABD ve diğer emperyalist güçlerin de dahil olması nedeniyle; savaş uçakları ile vurarak, silah vererek bu savaşın parçası olmaları nedeniyle bağımsız değildir. Sınıfsal bir niteliği yoktur. Ekonomik, politik, siyasi, kültürel, ideolojik olarak, eski toplumu değiştirip, yeni bir toplum kurma iddiası taşımamaktadır.

Yani emperyalizme karşı bağımsızlık, kapitalizme karşı sosyalizm iddiası taşımamaktadır.

Ki Kobane’de de, Rojava'da da savaşan ve yöneten örgütlerin böyle bir iddiaları yoktur. Sosyalizm kurma iddiaları yoktur. Bu nedenle bu direniş Marksizm-Leninizm’e göre 'devrim' olma özelliği taşımamaktadır.

Bu tespitimizde bir küfür, aşağılama, hakaret, küçük görme yoktur. Şehitleri görmeme, Kürt halkındaki vatan savunması duygusunu görmeme yoktur.

Halkın direnişi çok değerlidir ama örgütlerin politik tercihleri nedeniyle bir devrim değildir.

Hadi diyelim ki bu tespitimizde hatalıyız; bunun karşılığı oturup siyasi olarak tartışmak, ideolojik olarak tartışmak ve eleştirmek olur. Devrimciler böyle yapar. Böyle gelişmemiştir. Benim tespitime katılmak zorundasın, aksi halde linç ederek, hakaret ederek, tehdit ederek sana zorla kabul ettiririm denilmektedir.

İşte milliyetçilik budur. Çünkü bu kampanyayı örgütleyenlerin niyeti başkadır. Kürt halkına gerçekleri açıklamamızdan rahatsız oluyorlar. Bunun için de linç ederek, ağza alınmayacak küfürlerle, seviyeyi en aşağı çekerek saldırıyorlar. Bir yandan Kürt milliyetçi ideoloji ile hareket edenler linç etmeye çalışıyor, Kürt milliyetçi hareketin kuyrukçuları ise, kraldan daha kralcı kesilerek yangına körükle gidiyorlar.

Biz yalan yanlış bilgilerle yönlendirilen, özgürlük isteyen Kürt halkına sesleniyoruz.

On binlerce insanı katledenlerle, işkenceden geçirenlerle UZLAŞMAYACAĞIZ...

Hırsız - Katil AKP ile UZLAŞMAYACAĞIZ...

AKP ülkeye barış getirecek diyerek aldatanlara karşı, Kürt halkına sesleniyoruz... 6-7 Ekim’de 50 Kürt gencini, çocuğumuzu katleden AKP'den hesap sorulsun istiyoruz.

Biz doğru bildiğimiz ne ise hep onu söyledik, hep onu söyleyeceğiz... Ne ulusalcıları küstürüp uzaklaştıracağız diye 'Kürdistan Kürt halkınındır' demekten vazgeçeriz; ne birileri bize hakaret edecek diye “barış” adı altında süren uzlaşma politikalarını destekleriz, ne de Amerika'yla uzlaşıp, 'Kobane'de devrim oldu' deriz...

Bağımsızlık, özgürlük ve sosyalizm için, Amerika'ya ve AKP'yle uzlaşma değil MÜCADELE diyoruz.

Dünyanın ezilen ve direnen tüm halklarıyla nasıl hep dayanışma içinde olduysak, bundan sonra da öyle olmaya devam edeceğiz...

Yaşasın Kürt ve Türk Halkının Kardeşliği!

Kürdistan Kürt Halkınındır!

Halkız Haklıyız Kazanacağız!

Grup Yorum

_________________
Devrim Kurtulus
Resim
kurtulusum@hotmail.de


23. Mar 2015, 03:50
Profil Web sitesini ziyaret et
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
cron
© phpBB® Forum Software • Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Türkçe çeviri: phpBB Türkiye Archiv | Contact & Abuse free forum hosting

web tracker