Zaman: 25. May 2019, 10:00

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Forum Katagorileri
Ara


Advanced Search
Sayfaniza Ekleyin
The HTML code below contain all the necessary code to link to userboard.org please feel free to add it to your site.Effect of above code: DEVRIM KURTULUSYeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
FollowersFollowers: 0
Sık kullanılanlarSık kullanılanlar: 0
Görüntüleme: 2045

 Biz Kimiz 
YazarMesaj
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 01.2012
Mesajlar: 674
Konum: kurtulusum@hotmail.de
Gender: Male
Mesaj Biz Kimiz
BİZ KİMİZ ?

Bizi tanırsınız. Her yerde varız. Mahallenizden, işyerinizden, fabrikanızdan, köyünüzden, okulunuzdan tanırsınız. İşçinin grevinde, memurun sendika mücadelesinde, gençliğin mücadelesinde, gecekonduluların su için, yol için, adalet için yürüyüşünde hep biz varızdır.

BİZ HALKIZ!

Öyle olmasaydık, “Toprakta karınca, suda balık, havada kuş kadar” çok olmasaydık, onlar durmadan bizi yoketmek, bizim kökümüzü kazımak için çalışırken, bugünlere kalır mıydık? Umut kalır mıydı bugünlere, biz olmasaydık?

Çok şey söylendi bize dair. Biz hariç herkes konuştu belki. Bizim sesimizse hep boğulmak istendi. Radyolarda, televizyonlarda bizim açıklamalarımız, sözlerimiz yayınlanmadı. Kitaplarımız, dergilerimiz sansürlendi. Neler demediler ki bizim için? Anarşist dediler, terörist dediler. Eşkiyaya çıktı adımız. Biz ne oyuz, ne öteki. Ha, bir yanı doğrudur. Asidir bir yanımız.

Doğruya doğru, yanlışa yanlış, haklıya haklı, haksıza haksız, zalime zalim diyeniz. Zalime, zorbaya boyun eğmeyeniz. Gerektiğinde bedel ödemesini de bileniz. TV’lerde, günlük gazetelerde “teröristler” diye başlayan haberler, yorumlar hiç eksik olmaz. Karalanmak istenen tek tek kişiler değildir, halkın mücadelesidir. Boğulmak istenen kurtuluş umududur. Bu ülkede gün gelmiş, grev yapan işçi, sendika hakkı için yürüyen memur, sınav hakkı için eylem yapan öğrenci, yol için yürüyen gecekondulu, hatta çocuklar “terörist” ilan edilmediler mi? “Terörist” demenin bir kaç amacı vardır. Birincisi, devrimcilerin ve devrimci eylemin amacını gizlemektir. Bunlar terörist, yani sırf terör olsun diye eylem yapıyorlar, imajı yaratmak isterler. İkincisi, kendi saldırılarına, baskılarına haklılık zemini oluşturmak içindir. Öyle ya, teröristse, teröriste her şey yapılabilir! Bu anlayış, ne yazık ki ülkemizdeki aydın, demokrat kesimde bile kendisine taraftar bulabilmiştir.

KİM TERÖRİST?

CEVABINI BU ÜLKEDE YAŞAYAN HERKES BİLİYOR

Oysa terör uygulayan kim? Kim yasaklar koyuyor, kim meydanlarda gençleri, yaşlıları, öğrencileri, memurları copluyor? Kim katlediyor? İşkence tezgahlarını kim çalıştırıyor? Aslında bunların cevabını bu ülkede yaşayan herkes biliyor. Kim bilmiyorum diyorsa yalan söylüyor veya kendini aldatıyor. Ama bu soruların cevabını bilmezden gelme yaygındır. Bu yüzden farklı iddia ve demagojilere, TV’lerden yayılan o yalanlara inanma eğilimi ortaya çıkıyor. Herkes bir dakikalığına kaygılarından, korkularından, hesaplarından sıyrılıp düşünsün bir. Kim bu ülkede terör uyguluyor? Katliamlar, devletin doktorlarının raporlarıyla belgelenmiş işkenceler, yolsuzluklar, çeteler nasıl örtbas ediliyor, herkes tanıktır. Bu bile kimin terörist olduğunu ortaya koymuş olmuyor mu?

Bizi tanırsınız. Her yerde varız. Mahallenizden, işyerinizden, fabrikanızdan, köyünüzden, okulunuzdan tanırsınız. İşçinin grevinde, memurun sendika mücadelesinde, gençliğin mücadelesinde, gecekonduluların su için, yol için, adalet için yürüyüşünde hep biz varızdır.

Umut kalır mıydı bugünlere biz olmasaydık? Biz halkız. İşçi, öğrenci, memur, köylü, esnaf, gecekondulu, işsiz, emekli, genç, yaşlı, çocuk, kadın, erkek... Her milletten ve her mezhepten... Devrimciler bu halkın içinden gelmiştir ve hep bu halkın içindedir. Biz, geleceğini yeniden yaratan Anadolu’yuz.

NEDEN DEVRİMCİYİZ?

Bu ülkede devrimci olmak için neden o kadar çok ki... Neden devrimci olunmadığı sorusuna cevap bulmak çok daha zordur. Katillerin, soyguncuların, her türlü pisliği yapanların ortalıkta serbestçe dolaştığı bir adaletsizliği kabul etmiyoruz. İnsanlarımızın çöpten ekmek toplamak zorunda bırakılmasını hiç hazmedemiyoruz. İşçinin, memurun sefalete sürüklenmesini, milyonlarca insanımızın işsiz, tek dilim ekmeğe muhtaç bırakılmasını, milyonlarca insanımızın sağlıksız kondularda yaşamak zorunda bırakılmasını istemiyoruz. Anadolumuzun her yerinde pıtrak gibi Amerikan üsleri kurulmasını istemiyoruz. Bu üslerden kalkan uçakların Irak halkını hergün bombalayıp onlarca kişiyi katletmesi, onurumuza dokunuyor. Halkımızın şu veya bu milliyetten diye, şu veya bu mezhepten diye baskı ve zulüm görmesini kabul etmiyoruz. Ülkemizde kayıplar, faili meçhuller, köy boşaltmalar olmasın istiyoruz. Kaybedenlerden, faili meçhullerin faillerinden hesap sorulmasını istiyoruz. Tekellerden, toprak ağalarından, mafyalardan, tüm sömürü ve asalak takımından kurtulmak istiyoruz. Kısacası, bağımsız, demokratik bir ülke istiyoruz. Sosyalizmi istiyoruz. Bunlar için devrimciyiz.

40 YILLIK BİR TARİHTEN ALDIĞIMIZ GÜÇLE KONUŞUYORUZ

40 yıldır bu ülkenin bağımsızlığı için, halkımızın kurtuluşu için mücadele ediyoruz.

Çok bedeller ödedik 40 yılda. Yılmadık. Yüzlerce şehit, binlerce tutsak... Bir o kadar yaralı, sakat...

Bunları yüzlerce, binlerce diye saymak belki ilk anda çok basit görünüyor. Ne yaşamımız, ne de ölümümüz sıradan olmadı.

Kahramanlıklar yarattık 40 yılda. Destanlar yazdık. Bizi dışarıdan izleyenler, çoğu kez “bu ne cüret?” dediler. Evet cesurduk elbette. Ama bu diğer insanlardan bir farkımız olduğu için değildi. Yalnızca onurumuzla yaşamakta kararlıydık ve halkımıza, vatanımıza ölesiye bağlıydık. Cesaretimiz bundan kaynaklanıyor. Yani bu tüm halkımızın gerçekte sahip olduğu bir cürettir. İşçinin, memurun, köylünün, gecekondulunun bugün alanlarda yükselttiği “HAKLIYIZ KAZANACAĞIZ” sloganı, büyük bedellerle yarattığımız, altında bizim imzamızın olduğu bir slogandır.

POLİTİKA VE BİZ

Biz, hiç şüphe yok ki burjuva politikacılar gibi değiliz. Vaatlerde bulunmak, içi boş propagandalar yapmak bizim işimiz değildir. Biz gerçeği söyleriz. Gerçek zaten bizden yanadır. Önerilerimiz, çağrılarımız olur. En başta da kendimiz yaparız. Sözlerimizin, halk ve vatan sevgimizin kanıtı, şehitlerimizdir. Tutsaklarımızdır. Bir şairin dediği gibi; “Neler yapmadık bu vatan için, kimimiz nutuk çektik, kimimiz öldük!” Biz işte o ölen taraftanız. Ölüm oruçlarında gün gün, hücre hücre ölen insanlarımızı düşünün. Saflarımız halk için, vatan için ölüme gönüllü olabilecek insanlarla doludur. Onlar, bu ülkeyi yönetecek kadrolardır.

HANGİ ADALETİN SAVUNUCUSUYUZ?

Bütün bu savaşın anlamı belki de en iyi bir tek kavramla anlatılabilir: Adalet! Çünkü adaletsizlik içinde yaşıyor ve adalet için savaşıyoruz. Yüzbinlercemiz işkenceden geçirildik, karakollarda sıra dayağına çekildik. İşkenceciler ortada dolaşıyor. Katledildik. Vuran belliydi, vurduran belli. Katiller ortada dolaşıyor. Mahkeme kapılarında yıllarca adalet aradık ve hala aramaya devam ediyoruz. Ama bulamadık ve bulamıyoruz.

Halk, adaletsiz kalamaz. Halkın adaletini bu ülkenin gündemine getirdik. Halkın çıkarları ve yargısı, bu adaletin temeli oldu. Hiç bir şeyin yapanın yanına kar kalmaması gerektiğine inanıyoruz. Ama er, ama geç, halka karşı suç işleyenler bunun karşılığını görmeliler. Halka karşı suç işleyen herkes, halkın bunun hesabını er geç kendisinden soracağını bilmeli

HANGİ TÜR EYLEMLERE KARŞIYIZ?

Eylemlerimiz halk içindir. Halkın kurtuluş mücadelesini geliştirmek içindir. Hal böyle olunca, eylemlerimizin halka yönelik olması asla ve asla mümkün olamaz.

Mahirlerden bu yana, yaptığımız her eylemde halkımıza karşı alnımız aktır. Halka zarar vermemek, en temel eylem ilkelerimizden biridir. Kapalıçarşıları bombalamak, otobüslere, garlara bombalar koymak, Mavi Çarşıları yakmak, kim yapmış olursa olsun devrimci eylemler değildir. Bu tip eylemler, asıl olarak kontrgerilla eylemleridir veya kontrgerillanın provokasyonlarına, komplolarına, devrimcileri karalama hedefine hizmet eder.

NE İSTİYORUZ?

Çok şey değil.
Herkese konut! Herkese sağlık!
Herkese iş! Herkese eğitim! İSTİYORUZ!
Adalet İSTİYORUZ!
BAĞIMSIZ bir ülkenin yurttaşları olmak İSTİYORUZ!
Örgütlenme hakkımızı, söz ve karar hakkımızı İSTİYORUZ!
Bunların bu düzen sınırları içinde ne kadar olup, ne kadar olamayacağını biliyoruz.

_________________
Devrim Kurtulus
Resim
kurtulusum@hotmail.de


25. Ağu 2012, 02:03
Profil Web sitesini ziyaret et
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
cron
© phpBB® Forum Software • Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Türkçe çeviri: phpBB Türkiye Archiv | Contact & Abuse free forum hosting

web tracker