Zaman: 25. May 2019, 09:57

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Forum Katagorileri
Ara


Advanced Search
Sayfaniza Ekleyin
The HTML code below contain all the necessary code to link to userboard.org please feel free to add it to your site.Effect of above code: DEVRIM KURTULUSYeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
FollowersFollowers: 0
Sık kullanılanlarSık kullanılanlar: 0
Görüntüleme: 168

 Anti Emperyalist Cephe Açıklaması 
YazarMesaj
Taraftar
Taraftar
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 12.2018
Mesajlar: 2
Gender: Female
Mesaj Anti Emperyalist Cephe Açıklaması
GRUP YORUM HALKTIR!
TERÖR YOK TÜRKİYE SORUMLUSU YOK, GRUP YORUM VE DEVRİMCİLER VAR!

İdil Kültür Merkezi 26 Şubat sabaha doğru polisler tarafından basılarak içeride bulunan 8 devrimci işkencelerle gözaltına alındı. Bu yapılan baskın oligarşinin halk düşmanlığını da bir kez daha ortaya çıkardı. Gözaltına alınanların daha adı kesinleşmeden yalanları bir bir ortaya çıktı faşizmin.

Öncelikle, basılan, talan edilen yer bir kültür merkezidir; Grup Yorum'un çalışmalarını yaptığı, Tavır Dergisi'nin hazırlandığı İdil Kültür Merkezidir! Faşizm renk renk listeler çıkarırken halkın sanatçıları, halkın içinde, halkla birlikte üretmeye, gelişmeye devam ediyor. Ortaya saçılan yalanlar ve kurulan komplo, basına sunulan yalan haberler bu hazımsızlığın sonucudur.

Ümit İlter, her koşulda direnen; katliamlardan, işkencelerden başı dik, dilinde zafer türküleri ve avuçlarında hesap soran dizeleriyle faşizmin hücrelerini yakan bir devrimcidir, şairdir, Grup Yorum'u yaratanlardandır. DHKP-C'nin genel sekreteri olduğu yalanı faşizmin çıkardığı kuru gürültüdür.
Sadık Eroğlu, 96 ölüm orucu direnişçisidir, bir ömür boyu devrimciliği kendi yaşamında ortaya koymuştur. Bir an, bir zaman dilimi değil, hem hapishanelerde, hem de yoksul halkımızın yaşadığı her yerde, devrimcilik onun yaşamı olmuş, halkın acılarının, özleminin, direncinin sesi olmuştur.
İbrahim Gökçek, Sultan Gökçek, Emel Yeşilırmak, Betül Varan... Her biri Grup Yorum üyesidirler, halkın sevdasını, öfkesini, coşkusunu yeri gelince meydanlarda milyonlara, yeri gelince tek başına hücrelerde, hapishanelerde avazı çıktığınca söyleyen, yüreklere umut ekenlerdir. Onlar mücadelenin birer neferi, halkın sanatçılarıdır. İnsan avcılığı için hazırlanan listelerde hedef haline getirilmiş olsalar da listelerinizi tanımıyoruzun en somut ifadesidir onların yaşamı.
Barkın Timtik halkın avukatıdır, o meydanlarda Berkinlerin, Dileklerin sesini haykıran, mahkemelerde onlar adına hesap sorandır. İşçi, köylü, emekçi ve memurların, öğrencilerin, özgür tutsakların sesi olmuştur her zaman. 4 ay önce tahliye edlmiş 6 Saat içinde de hukuksuzca tekrar tutuklamayla aranır hale getirilmiştir. Ancak halkın içinde halkın avukatlığını sürdürmüştür.
Halkın Mühendisi Barış Yüksel, faşizmin sakat bıraktığı Ferhat Gerçek’e yürüteç yapmış, bilgisini ve yeteneğini halkın yararına nasıl kullanabilirim diye çırpınan mühendistir.

Faşizm onları aranır duruma sokup, halktan ve mücadeleden uzaklaştırmaya çalışsa da onlar KAVGANIN İÇİNDE, MÜCADELENİN KALBİNDEDİRLER! Faşizme karşı her koşulda direnmek; nasıl olursa olsun yaşamda kalmak ya da özgürlüğe kavuşana kadar beklemek değil, koşullar ne olursa olsun mücadeleyi sürdürmektir. Halk kurtuluş savaşları onlarca örnekle önümüze ışık olmuştur. Vietnam Halkı napalm bombalarıyla yakılmaya çalışılırken tünellerde, mağaralarda direnmiş, vakti gelince de eylemlerle düşmanını yıpratmıştır. Bulgaristanlı partizanlar 2. paylaşım savaşı dönemi faşizme karşı savaşırken girdikleri her köy evinde samanlıklarda, mahzenlerde, sığınaklarda saklanmış ve MÜCADELEYİ SÜRDÜRMÜŞLERDİR. 2. Paylaşım Savaşı boyunca, faşizmin zulmüne karşı işgal edilen tüm topraklarda direnişler illegal koşullarda ve hatta toprağın altında kurulan hücrelerde sürdürülmüştür. Pablo Neruda'dan Teodorakis'e, Vietnam'dan Balkanlar'a halkın sanatçıları ve devrimciler her koşul altında direnmeye ve üretmeye devam etmiştir.
Bugün de İdil Kültür Merkezi ve oradan gözaltına alınan devrimciler faşizme karşı her koşulda ve durumda direnmenin meşruluğunu ortaya koymuşlardır. Faşizm koşullarında gizlilik suç değildir. Grup Yorum'un başına ödül konulan üyeleri mevzilerini terk etmemiş, en zor koşullarda dahi mücadelelerini sürdürmüştür. İdil Kültür Merkezi bizimdir, her bir tuğlasında, dökülen harcında halkın emeği ve umudu vardır. İşte bu yüzden her bir odası, tuğlası, çatısı, bodrumu bizimdir. Ne kozmik oda yalanları ne çelik kapı demagojileri Grup Yorum'u bitirmeye yetmedi. Bundan sonraki yalanları da tutmayacak. Her operasyonda en az bir kez örgütün sorumlusunu yakaladılar... Peki biz soruyoruz, kim bu örgütün yöneticisi? Her operasyondan sonra kanal kanal geziyor Soysuz Süleyman, basın açıklamaları yayınlıyor tıpkı kendinden önceki bakanlar gibi... Sevinç çığlıkları atıyor, "örgüte büyük darbe indirdik, şu kadar kaldılar, başlarını ezdik vs.…" diye. Tek bir iftiracıyla yüzlerce devrimciyi tutukladılar, ilk mahkemede hükmü tükendi, sevinci kursağında kaldı Soysuz'un... Sultan Gökçek, Betül Varan yönetici oldukları iddiasıyla tutuklandılar ve iftiracının dinlendiği duruşmada tahliye oldular... Bir ay geçmeden yeniden İdil Kültür Merkezi'nden gözaltına alındılar. Yıldıramıyorlar; Hapishaneden, hücrelerden çıkıp yine mücadeleye koşuyor her bir Grup Yorum elemanı...
Ne işbirlikçiler, ne listeler, ne de baskınlar, gözaltılar, tutuklamalar... Hiçbiri Grup Yorum'un halk olduğu, halkın en güçlü ve en direngen sesi olduğu gerçeğini gölgeleyemez. Grup Yorum'a ve İdil Kültür Merkezine yapılan hiçbir saldırı devrimcilerin meşruluğuna gölge düşüremez. Faşizmin yalanları hükümsüzdür, dayanaksızdır.

Terör Yok Türkiye Sorumlusu Yok, Grup Yorum Ve Devrimciler Var!
Grup Yorum ‘un Listelerinize Bestelerimizle Cevap Veriyoruz Kampanyası Var.
Türkiye Sorumlusu, Genel Sekreter Yok, Türküler Var, Şiirlerimiz Var!
Kahrolsun Faşizm Yaşasın Türkülerimiz!
Kurumlarımızı Hep Koruduk Yine Koruyacağız!

Anti- Emperyalist Cephe


28. Şub 2019, 03:32
Profil
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
cron
© phpBB® Forum Software • Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Türkçe çeviri: phpBB Türkiye Archiv | Contact & Abuse free forum hosting

web tracker