Zaman: 25. Mar 2019, 11:20

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Forum Katagorileri
Ara


Advanced Search
Sayfaniza Ekleyin
The HTML code below contain all the necessary code to link to userboard.org please feel free to add it to your site.Effect of above code: DEVRIM KURTULUSYeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
FollowersFollowers: 0
Sık kullanılanlarSık kullanılanlar: 0
Görüntüleme: 1063

 GÜLSUYU_DEVLET ÇETESİ.. 
YazarMesaj
Mesaj GÜLSUYU_DEVLET ÇETESİ..
Gülsuyu Çetesi'nden tanıdık sözler: Devlet adına mücadele ediyoruz

Gülsuyu’nda terör estiren, halkın üzerine ateş açan çeteden tanıdık savunma: Solculara karşı devlet adına mücadele ediyoruz. Ahmet ve Zafer Turhan kardeşlerin, “Terör örgütleri ile devlet adına mücadele ediyoruz” diyerek esnafı haraca bağladıkları, bazılarına da işkence yaptıkları belirlendi.

İstanbul Tuzla’da sahte kimlikle yakalanan Zafer ve Ahmet Turhan kardeşlerin “Terör örgütleri ile devlet adına mücadele ediyoruz” diyerek Gülsuyu’nu haraca bağladıkları belirlendi. Bölgedeki uyuşturucu satıcılarından alınan haraç nedeni ile sol guruplar ile çatışmaya giren çetenin, kendilerine haraç vermeyen iş yeri sahiplerine işkence yaptığı ortaya çıktı. Suç örgütü üyelerinin sabah 3, öğle saatlerinde 3 ve akşam 3 kişiyi yaralamasını araştıran polis, Göksel Kesici’nin bir sol örgüt üyesinin başına silah doğrultarak sokakta gezdirdiğini belirledi. Polis bölgedeki suç örgütünü Mesut Turhan’ın yönettiğini tespit etti.

Çocukları da alet ettiler

Mesut, Ahmet ve Zafer Turhan tarafından yönetilen örgütün kendilerine haraç veremeyen bölge esnafını tehdit ve darp ettiği belirlendi. Örgütün, hakkında tek bir GBT kaydı bile bulunmayan bir esnafı kaçırarak işkence ettiği ortaya çıktı. Esnafın saçının jiletle kazındığı, hatta başının bir bölgesinde dersinin de jiletle yüzüldüğü tespit edildi. Polis esnafın ifadesini de aldı. Örgütün bazı suç faaliyetlerine 10’lu yaşlardaki çocukları kullandığı da ortaya çıkarıldı. 10 yaşında bir çocuğun örgütün talimatı ile bir kişiyi bıçakladığı iddia ediliyor.


4. Kas 2013, 16:49
Mesaj Re: GÜLSUYU_DEVLET ÇETESİ..
Gülsuyu’nda Çetelere Silahlı Misilleme Yapıldı

30 Haziran akşamı Gülsuyu’nda Hasan Ferit’in vurulduğu yerde adalet yemini eden devrimcilere çeteler silahla ateş ederek saldırmıştı. Ardından direnişe geçen devrimciler akreplerin de saldırısına uğramış ve Hasan Ferit Meydanı’na kadar barikatlar kurarak taşlarla polis-çete saldırısına karşı koymuştu.

30 Haziran’ı 1Temmuz’a bağlayan gece militanlarımız tarafından çetelere karşı misilleme ve uyarı eylemi yapıldı. Saat 02.30’da çetelerin üs ve karargâh olarak kullandığı Cadde Tekel ve yanındaki kahve uzun namlulu silahlarla taranarak tahrip edildi. Polisin gece boyunca attığı devriyeler de adalet eylemimiz karşısında işe yaramamıştır. Eylemde ‘UMUDUN ADI DHKP-C’ sloganları atıldı ve kayıp verilmeden eylemciler geri çekildi.

Ey mafya artığı serseriler bundan sonra devrimcilere ve halka yapacağınız saldırıların bedelini size misliyle ödeteceğiz!

Tek bir devrimcinin, tek bir halk çocuğunun saçının teline zarar verirseniz mahallelerimizi başınıza yıkarız!

Evlerinize, işyerlerinize gelip yakıp yıkarız!

Yetmezse leşlerinizi sokaklardan toplar ağababanız katil polisler.

Uyuşturucu satmaktan vazgeçeceksiniz. Halk düşmanlığı yapmayacaksınız.

HASAN FERİT GEDİK ÖLÜMSÜZDÜR!

ÇETELERDEN HESAP SORDUK SORACAĞIZ!

GÜLSUYU ONUR GÜLSUYU NAMUS GÜLSUYU VATANDIR!

YAŞASIN HALKIN ADALETİ!

HASAN FERİT GEDİK YOZLAŞMAYA KARŞI SİLAHLI MÜCADELE EKİPLERİ


3. Tem 2014, 20:25
Mesaj Re: GÜLSUYU_DEVLET ÇETESİ..
Hasan Ferit’in Vurulduğu Yerde Yapılan Anmada Okunan Ferit’e Söz Metni...

Bizler

Hasan Ferit'in yoldaşları olarak

Burada Ferit'in kanının aktığı yerde

Ferit'e ve halkımıza

Söz veriyoruz

Halk çocuklarının

Uyuşturucuyla zehirlenmesine

Çetelerin mahallelerimizi kirletmesine

İzin Vermeyeceğiz

Ferit'in katillerinden

Hesap sorana kadar

Durmadan

Yorulmadan

Adalet isteyeceğiz

Ferit'i

Mücadelesini

Ve onu katledenleri

Duymayan Kalmayacak

Ayağa Kalk İstanbul

Hasan Ferit’in Hesabını Soracağız!


6. Tem 2014, 00:03
Mesaj Re: GÜLSUYU_DEVLET ÇETESİ..
Hasan Ferit Gedik Davasında 2. Duruşma da Yapılamadı

Maltepe Gülsuyu Mahallesi'nde geçtiğimiz yıl uyuşturucu çetesitarafından silahla vurularak öldürülen Hasan Ferit Gedik'in davasında mahkeme, güvenliğin sağlanamadığı gerekçesiyle ikinci kez duruşmayı yapmadı. Duruşma, fiziki şartların yetersizliği nedeniyle 15 Eylül'e ertelendi.

Hasan Ferit Gedik'in öldürülmesi davasının bugünkü duruşması öncesi Anadolu Adalet Sarayı önünde ve Gülsuyu Mahallesi'nde polis ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı.

Sivil araçların adliyeye ait otoparklara girişine izin verilmezken, adliye çevresinde çok sayıda çevik kuvvet polisi ve TOMA bekletildi.

Saat 10:00'da başlaması beklenen duruşma için yoğun güvenlik önlemleri alındı. 3'üncü katta bulunan davanın görüleceği İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ne asansörle ulaşım engellendi. Tüm asansörlerin “3” düğmesi iptal edilirken, 2 ya da 4'e basarak yangın merdivenleri kullanılarak duruşmanın görüleceği kata ulaşılabilindi.

İlk duruşması olaylı başlayan ve "güvenlik"gerekçesiyle bugüne ertelenen davanın ikinci duruşmasında da gergin anlar yaşandı.

Polis, elindeki listede yer alan avukatların salona alınmalarına izin vereceğini belirterek, avukatlardan tek tek vekaletlerini göstermesini istedi. Gedik ailesinin avukatları, uygulamaya itiraz ederek, uygulamanın usulsüz olduğunu söyledi. Mahkemenin talimatının bu yönde olduğunu iddia eden polisler ile avukatlar arasında arbede çıktı. Daha sonra, mahkemenin bu yönde bir talimatı olmadığı anlaşıldı. Uzun süren arbedenin ardından sadece listedeki avukatların salona alınmasına izin verildi.

Dışarıdaki gerilim salonda da devam etti. Duruşma salonunun küçük ve havasız olması salondakilere zor anlar yaşattı.

İlk duruşmada salona giremeyen anne Nuray Gedik, sanıkları görünce öfkesine hakim olamadı. "Katiller", "Katilin başı Şahin Eren", diye bağıran anne Gedik'e sanıklar alay eder gibi, "Başınız Sağolsun" karşılığını verdi.

Bunun üzerine salon karıştı, sanıklar, avukatlara hakaret ve küfür etti.

Kaosun hakim olduğu salonda mikrofon da kullanılmayınca kimse kimseyi duymadı. Ne avukatların ne de mahkeme başkanının söyledikleri anlaşıldı. Arbede içinde mahkeme, duruşmanın kapalı yapılması yönünde ara karar aldı. Avukatlar, karara itiraz ederek, duruşmanın kapalı yapılmasına karşı olduklarını belirterek, "Zaten sadece taraf avukatları ve taraflar içeri alınabildi. Taraflara söz verilmesi gerekiyordu. Bu şekilde karar alınması usule aykırıdır. Kapıda polisler sadece vekaleti sunan avukatların koridordan geçirileceğini, hakim talimatı olduğunu söylediler" diye konuştu.

Bunun üzerine mahkeme başkanı böyle bir talimatı olmadığını söyledi. Avukatlar, hakimin bu beyanının zapta geçmesini istedi.

Mahkeme, avukatların itirazını dikkate alarak, duruşmanın kapalı yapılması yönündeki kararını geri aldı.

Mahkeme, duruşma salonunundaki fiziki şartların yetersiz olduğu gerekçesiyle duruşmayı 15 Eylül'e erteledi.

Kararın ardından sanıkların avukatlara "Allahsız Komünistler" şeklinde bağırması üzerine mahkeme salonu bir kez daha karıştı. O sırada İstanbul Barosu Avukat Haklarını İzleme Komisyonu üyesi Av. Ömer Kavili'ye polisler arkadan saldırdı. Dirseğinden yaralanan Kavili, kendisini darp eden polisin bulunması için şikayetçi oldu.
Duruşmanın ertelenmesinin ardından avukatlar ve Hasan Ferit Gedik’in yakınları dışarı çıktı. Bu sırada adliyeye gelen Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan, Hasan Ferit Gedik’in annesi Nuray Gedik’e sarılarak, “Ne yaparlarsa yapsınlar biz böyleyiz. Kenetliyiz” dedi.

Duruşma hakkında basın mensuplarına açıklama yapan Nuray Gedik, “Çeteler bana duruşmada, ‘Başın sağ olsun anne’ dediler utanmadan. Ben de, ‘Siz katilsiniz çocuğumu nasıl katlettiniz onu anlatın, sizin başsağlığınızı kabul etmiyorum’ diye karşılık verdim” diye konuştu. Mahkeme bitiminde polislerin saldırısına uğradıklarını söyleyen anne Gedik, “Bende arada kaldım. Çantamın kulpu koptu. Boynumda da kanama var” diyerek çanta ve boynunu gösterdi.

Annenin ardından avutalar adına açıklama yapan Avukat Günay Dağ, davanın tekrar ertelendiğini belirterek, “İlk duruşmada bizi salona bile almamışlardı. Biz olmadan yargılama yapmak istediler. Duruşma, yapılmadan bugüne ertelenmişti. Yine benzer bir tabloyla karşılaştık. Meslektaşlarımız yine salona alınmak istenmedi. Girmek isteyen meslektaşlarımız tartaklandı. Mahkeme heyeti bizim görüşlerimizi dahi almadan savcının talepleri doğrultusunda duruşmanın kapalı yapılmasına karar verdi. Ancak bizim itirazlarımız üzerine bu kararından döndü ve yargılamayı 15 Eylül tarihine erteledi” dedi.

Avukat Dağ, bugün sadece sanıkların kimlik tespitlerinin yapıldığını belirterek, “ Bu sırada sanıkların bizlere, müdahil avukatlara, müştekilere ve özellikle Hasan Ferit’in ailesine yönelik saldırgan bir tutumu vardı. Bizlere 'terörist' diye bağırarak, bizim salondan çıkarılmamızı istediler. Bize hakaret ettiler ve mahkeme heyeti buna seyirci kaldı” diye konuştu. Avukat Dağ, duruşma bitiminde de polisin avukatlara saldırdığını ve bazı avukatlar ve müştekilerden Gökhan Aktaş’ın kardeşinin darp edilerek yaralandığını ve Aktaş’ın kardeşinin gözaltına alındığını söyledi.

"HUKUK KURALLARINI HATIRLATTIK DİYE BİZE SALDIRDILAR"
İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi Başkan Yardımcısı Avukat Ömer Kavilli, duruşma salonunun fiziki koşullarının çok kötü olduğunu belirterek, “Mahkeme başkanının bu ortamda, tarafların adlarının geçtiği sırada ara karar verdiğini fark ettik. Mahkeme kanunları çiğneyerek taraf avukatlarının fikirlerini almadan duruşmanın kapalı yapılmasına karar verdi. Baro temsilcisi olarak söz alarak avukatların görüşlerinin alınması gerektiğini ve avukatların duruşmaya alınmamasının hukuksuz olduğunu söyledim” dedi. Avukat Kavilli, duruşma çıkışında, mahkemede sadece hukuk kurallarını hatırlattığı halde saldırıya uğradıklarını belirterek, “Duruşma salonu dışına çıktığımızda İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Suat Bey. Kendisi ‘Kaç İsmail kaç’ olayında da oradaydı. Kendisiyle konuştuğum sırada avukat Özgür Bey’in göğsüne yumruk vurarak itekledi. Onun bu davranışının ardından arkadan gelen bir polis memuru bana yumruk attı. Arkadan vurarak dudağımı patlattı ve sırt üstü yere yatırdı” diyerek polisin keyfi olarak kendilerine saldırdığın söyledi. Avukat Kavili olay sonrası yaralandığını belirterek, kolunu ve dudağını basın mensuplarına gösterdi.

Açıklamaların ardından avukatlar, aile ve Halk Cephesi üyeleri adliye önünden ayrıldı.

Ne olmuştu?
21 yaşındaki Hasan Ferit Gedik geçtiğimiz yılın Eylül ayında Gülsuyu’nda uyuşturucuya karşı yürüyüşte, protestocuların üzerine ateş açılması sonucu vurularak hayatını kaybetmişti.
Gedik’in öldürülmesinin ardından cenazesi de polisin, Gedik’in yaşadığı Armutlu’nun girişini kesmesi sonucu üç gün boyunca defnedilememişti.

Otopsi raporunda Gedik’in altı kurşunla vurulduğu ortaya çıktı. Vurulduğunda üstünde olan giysileri yani olayın delilleri ise kaybedildi.

Soruşturmaya dair iddianame Mayıs 2014’te tamamlandı. Soruşturmayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılıp Özel Yetkili Mahkemelerin kapatılmasıyla, soruşturmayı Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgüt, Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu devralmıştı.

Savcı Nihat Demir’in hazırladığı iddianamede 15′i tutuklu 35 sanığa “Kasten yaralama”, “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “Kasten öldürme”, “Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma”, “Kasten öldürmeye teşebbüs”, “Nitelikli yağma”, “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “Suç delillerini yok etme gizleme veya değiştirme suçluyu kayırma”, “Yargı görevini yapanı etkileme” ve “Mala zarar verme” suçlamaları yöneltildi.

Sanıklar hakkında, 11 yıl ile 269 yıl arasında değişen hapis ve müebbet hapis cezaları isteniyor.

İddianamede Gedik’in öldürülmesi olayında Mert Kazan, Ferhat Keleş, Adem Köşgen, Ümit Yeşilkaya, Doğukan Çep, Emrah Ok, Ekrem İnalkaç, Ercan Kütük, Mete Barış Durak, Murat Kesgin, Ercan Çiftçi, Hasan Taşhan, Şahin Eren, Yakup Dalkılıç, Zafer Turhan, Mesut Turhan ve Tarkan İmeçtemur’un “Kasten öldürme ve öldürmeye teşebbüs” suçunda silah kullanan şüpheliler arasında olduğu, suç aletlerini gizlediği, kimi şüphelilerin ise suçluların kaçması eylemlerinden sorumlu oldukları belirtildi.

Davanın 14 Ağustos tarihinde görülen ilk celsesinde duruşmanın görüleceği B blok -3. katında yoğun güvenlik önlemleri alınmış, ‘güvenlik sağlanamadığı’ gerekçesiyle mahkeme heyeti duruşmayı iptal etmişti.

(CHA/ETHA/DHA/IMC)


11. Eyl 2014, 18:14
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
cron
© phpBB® Forum Software • Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Türkçe çeviri: phpBB Türkiye Archiv | Contact & Abuse free forum hosting

web tracker