Zaman: 25. Mar 2019, 10:23

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Forum Katagorileri
Ara


Advanced Search
Sayfaniza Ekleyin
The HTML code below contain all the necessary code to link to userboard.org please feel free to add it to your site.Effect of above code: DEVRIM KURTULUSYeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
FollowersFollowers: 0
Sık kullanılanlarSık kullanılanlar: 0
Görüntüleme: 571

 DEVRİMCİ HALK KURTULUŞ CEPHESİ: açıklama 432 
YazarMesaj
Mesaj DEVRİMCİ HALK KURTULUŞ CEPHESİ: açıklama 432
Tarih: 10 Temmuz 2014, Açıklama: 432

Dönek, Düşkün, İşbirlikçi, AKP’nin Kınalı Kekliği Reha Çamuroğlu!


Fethullah’a Arkanı Dayayıp Devrimcileri Karalayamazsın!
Ne Senin Ne De Fethullahın Gücü


Cephe’yle Alevi Halkın Arasındaki Tarihi Bağları Koparmaya Yetmez!


Cephe’nin politikaları, bütün inançlardan ve milliyetlerden halk kitleleriyle buluştukça, Cephe, “milyonları örgütleyeceğiz” iddiasını büyüttükçe, emperyalizm ve oligarşi Devrimci Hareket ile kitlelerin bağını koparmak için ideolojik ve psikolojik savaşın bütün kirli oyunlarını oynamaya devam ediyor. Bunun için yeni kuklalar, yeni piyonlar bulmakta da hiç zorlanmıyor. Bunlardan biri de 80 öncesinin eski solcusu, bugünün döneği, düşkünü, Alevi bezirganı REHA ÇAMUROĞLU’dur

Eski AKP milletvekili sözde “Tarihçi-Yazar” Reha Çamuroğlu’nun, Aksiyon dergisinde bir röportajı yayınlandı. Bu röportaj 1 Temmuz 2014, Salı günü, Bugün Gazetesi’nde ve birçok haber sitesinde yer aldı. Emperyalizmin ve oligarşinin sözcülüğüne soyunan işbirlikçi Çamuroğlu, “Alevilere, DHKP-C ile PKK modeli teklif ediliyor” başlığını taşıyan ve belli ki Fethullah’a özenerek, timsah göz yaşlarıyla verdiği bu röportajında, bir yandan; “DHKP-C’nin merkez komitesinin üyelerini biliyor mu bilmiyor mu? DHKP-C’nin içinde kaç devlet elemanı var? …Bizim istihbarat örgütlerimiz DHKP-C’nin merkez komitesinin ismini sayabilir mi? Ben sadece bu soruyu soruyorum" diyerek Devrimci Hareketi hedef gösterip ihbarcılığa soyunurken, diğer yandan iftira ve yalanlarla şaibe yaratıp karalamaya çalışıyor.

Bünyamin Köseli’nin “DHKP-C’ye ciddi bir Alevi desteği var“ demesi Çamuroğlu’nu adeta çıldırtıyor. Öyle ya! O’nu “düşkün” ve “hain” ilan eden Alevi halkı nasıl olur da DHKP-C’yi destekler?...

Yine polislik yapmaya devam ediyor. “Okmeydanı’ndaki kırmızı maskeliler kim? Bunu bulmak gerekiyor, bu devletin görevi.” Başbakan, “Kızıl maskeliler vardı.” diyor. Ben mi yakalayacağım kızıl maskelileri, Başbakan mı? Diyerek “Tutun, yakalayın, öldürün!” diyor Çamuroğlu. “Her türlü aşağılamaya muhatap ederseniz insanlar önlerine çıkan her şeyi çözüm sanabilir. Çare zannedebilirler” diyerek Alevilere hakaret ediyor. Yani; “Alevilerin kendi tercihleri olamaz, akılları ermez, kolay kandırılırlar, sağdan, soldan etkilenirler” demek istiyor açıkça. Bu tarif ve tanımlama tam da kendisini anlatıyor.

“Bir dönem Kürtler’e PKK üzerinden sunulan silahlı savaş bu gün DHKP-C ile Alevilere mi teklif ediliyor” sorusuna komplocu, paranoyak kafasıyla “Evet” diyor Çamuroğlu. Devrimci harekete saldırması için paralı tutulmuş bir uşaktan, mevki ve menfaat teklif edilmiş bir işbirlikçiden başka bir cevap ta beklenemez zaten. Ama Devrimci harekete yönelik bütün bu yalan ve karalamalarla kamufle etmeye çalıştığı daha büyük işbirlikçilikleri ve ihanetleri olduğunu tahmin etmek de zor değildir.

Bunu anlamak için Çamuroğlu’nun geçmişine genel bir göz atmak bile yeterlidir.

Çamuroğlu12 Eylül’ün hizaya getirdiklerindendir. Mevki ve menfaatleri için giremeyeceği kılık, yapamayacağı düzenbazlık yoktur. Güç dengelerine göre değişen bir kişiliksizdir. Düzene açılan bir kapı olan Cem Vakfı’ndan M. Ali Bayar’ın öncülük ettiği Demokrat Türkiye Partisi’nin kurucularındandır.

ÖDP’ye yanaşıp solcu görünmek istedi olmadı, kapağı bu kez DYP’ye attı Genel Başkan yardımcısı oldu. Bin operasyonun sorumlusu, halk düşmanı Mehmet Ağar’ın sağ kolu diye anılmaya başlandı. Alevilerin katili ile kol kola girip “Ağar’la aynı kafadayız” diye açıklamalar yaptı. Fakat Çamuroğlu aradığını burada da bulamadı. 2007 seçimlerinde, Alevi halkın oylarını almak için bizzat Tayyip Erdoğan’ın “AKP’den Milletvekilliği” teklifinin üstüne atladı. “AKP, Alevilerin sorunlarını çözecek parti” demeye başladı.

Marifet “En İyi Romanı Ödülü"ne sahip olmakta değil halkın güvenini kazanmakta. Asıl onur payesi budur. Alevi halkı, Çamuroğlu’nun Alevileri temsil etmediğini belirterek onu “düşkün” ilan etti. Düşkünlerin kuyusu dipsizdir. Düzen Çamuroğlu’nun beynini, ruhunu, kişiliğini teslim almaya 12 Eylül 1980’lerde başladı. Düştükçe düştü. Düşmeye de devam ediyor hala. Bunun için devrimcilere saldırıyor. Bunun için Alevilerin Cephe saflarında örgütlenmesinden korkuyor. Bunun için Alevi halkın katilleriyle barışıyor, onlarla yiyip içti. Onlara uşaklık etti ve ediyor hala. Maraş’ta, Çorum’da Alevi halkı katledenlerle, Sivas’ta yakanlarla, Aleviliği yok sayan, aşağılayıp horlayan gerici ve faşistlerle iftar açarak Alevi halkın inançlarına ihanet edendir Çamuroğlu… Ama Alevi halkını AKP’nin iftar tuzağına çekmeyi başaramadı. 298 Alevi örgütünden 293'ü katillerinin iftarına katılmayı reddetti.

Reha Çamuroğlu AKP’nin, düzene çekme için, zulme, adaletsizliğe isyanla özdeşleşen Alevi halkımızı düzen içine çekmek için kullandığı “Kınalı Keklik’tir. Keklik; avcıların diğer keklikleri avlamak için kullandığı, kendi soyuna ihanet eden bir kuştur. Çamuroğlu da Alevi halkımızı kendilerini katleden faşist düzene çekmek için kullanılan bir hain, işbirlikçidir. AKP devşirmesi Çamuroğlu, devrimci düşmanlığını körüklemek için kullanıldı. “Eski devrimci” sıfatıyla televizyonlarda bol bol konuşturuldu. Dergilerde, gazetelerde sürekli İslamcıların duymak istediği gibi demeçleri yayınlandı Çamuroğlu’nun. Fethullahçı Aksiyon’un kapak yaptığı demecinde, Alevilikle ilgili özeleştiriler yaptı. Çapından büyük laflar söyleyerek “Marksizm’le hesaplaşmadan Alevi olunmayacağını” söyledi.

Sonuç olarak Alevilerin genel tanımlamasıyla söyleyecek olursak; “Önce solcu, sonra sağcı, sonra orta yolcu olan, daha sonra bir faşist ile kol kola giren, AKP'li olup ılımlı İslamcı kesilen bir dönek, bir düşkündür Çamuroğlu."

Bu kişilikten ihanetten, işbirlikçilikten, devrimci düşmanlığından başka ne beklenebilir? Evet Çamuroğlu’nun da bu gün yaptığı tam da budur. İhanet ve Alevileri düzene yedeklemek… Devrimci düşmanlığı yapmak. İhbarcılık, işbirlikçilik yapmak.

Çamuroğlu’nu uyarıyoruz;


Fethullah’a arkanı dayayıp ağzına geleni söyleyemezsin. Ne senin ne de Fethullah’ın gücü Cephe ile Alevi halkın arasındaki tarihi bağları koparmaya yetmez. Alevilerin haklarını araması, zulme başkaldırmasının, faşizme karşı devrimcilerin yanında yer almasının önüne hiçbir güç geçemez.

DHKP-C, 44 Yıllık tarihi olana bir örgüttür. Yeni bir örgüt değildir. Birileri katliamlarının, suçlarının üstünü “terör” demagojileriyle örtmeye çalışıyor, Çamuroğlu’nu da kendi adlarına papağan gibi konuşturuyorlar. Çamuroğlu, “Tarihçi ve Yazar” olarak geçinebilir ama DHKP-C’yi zerre kadar tanımadığından eminiz.

DHKP-C’nin tarihi şehitlerinin kanlarıyla yazılmıştır. Tarihinde tek bir leke yoktur.

Kimsin sen?

Hangi bilgiye, belgeye dayanarak bunları söylüyorsun? Kanıtsız belgesiz devrimci bir örgüte kara çalmaya çalışmak alçaklıktır.

İddialarının arkasındaysan kanıtlayacaksın! Kanıtlamazsan şerefsizsin! Alevi halkı seni boşuna “düşkün” ilan etmedi.

DİLİNE SAHİP OL! DEVRİMCİLERE SALDIRMAKTAN VAZGEÇ!

DEVRİMCİ HALK KURTULUŞ CEPHESİ


11. Tem 2014, 19:04
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
cron
© phpBB® Forum Software • Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Türkçe çeviri: phpBB Türkiye Archiv | Contact & Abuse free forum hosting

web tracker