Zaman: 26. Haz 2019, 15:34

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Forum Katagorileri
Ara


Advanced Search
Sayfaniza Ekleyin
The HTML code below contain all the necessary code to link to userboard.org please feel free to add it to your site.Effect of above code: DEVRIM KURTULUSYeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 
FollowersFollowers: 0
Sık kullanılanlarSık kullanılanlar: 0
Görüntüleme: 632

 Hiçbir Güç Halkın Sesi YÜRÜYÜŞ'ü Susturamaz! 
YazarMesaj
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 01.2012
Mesajlar: 674
Konum: kurtulusum@hotmail.de
Gender: Male
Mesaj Hiçbir Güç Halkın Sesi YÜRÜYÜŞ'ü Susturamaz!
YÜRÜYÜŞ Halkın Sesidir! Hiçbir Güç Halkın Sesi YÜRÜYÜŞ'ü Susturamaz!

Alman Emperyalizmi Yürüyüş Dergisini Yasaklayarak, Kurumları Basarak Gerçeklerin Halka Ulaşmasını Engelleyemez.


AKP ile işbirliği yapmak halkların öfkesinden başka birşey kazandırmaz. Vazgeçin!
Bugün (06 Mayıs 2015) – öğrenebildiğimiz kadarıyla- Berlin'deki Yorum Kültür Evi ve Köln'deki Sanat Atölyesi'ne Alman polisi tarafından baskınlar yapıldı. Gerekçe ise "Yasaklanan Yürüyüş Dergilerini Toplamak!"
Almanya İçişleri Bakanlığı'nın bir kararla Yürüyüş Dergisi ve Vakıf Efsane hakkında soruşturma başlatılmış ve "delil taplamak" gerekçesiyle Anadolu Federasyonu'na bağlı derneklerde arama kararı çıkartılmıştır.
Arama kararı çıkartılan dernekler:
- Anadolu Federasyonu - Anatolische Föderation / WUPPERTAL
- Yorum Kültürevi e.V. /BERLİN
- Sanat Atölyesi - Kunstwerkstatt Köln e.V. / KÖLN
- Halk Kültürevi - Volkskulturhause e.V /STUTTGART
- Aile ve Gençlik Dayanışma Evi (DayEv) / DORTMUND
- Cafe 2012 / ESSEN
- Ayrıca dernek yöneticilerine ait bazı evler...
Kurumlarımızda yapılan ya da bu derneklerimiz tarafından organize edilen konser, anma, film gösterimi, toplu yemek, kahvaltı, piknik, yürüyüş vb. etkinliklerin haberlerinin Yürüyüş Dergisi'nde çıkması ise bu derneklerin basılması ve soruşturmaya dahil edilmesi için bir gerekçe yapılmıştır.

Peki, soruyoruz: Bu etkinliklerden herhangi birinin haberi Bild, Spiegel, Weld ya da ZDF gibi gazet ya da televizyonlarda da yayınlanmış olsaydı onları da mı yasaklıyacaktınız?

Şu tabloya bir bakın: Alman polisi işini gücünü bırakıp dernek yöneticilerimizin evini, derneklerimizi basıp "Yasaklanan" yayınları toplamaya başlamış. İş mi arıyorsunuz; gidin ırkçı katilleri bulun, 8 esnafımızın nasıl katledildiğini araştırın. Çocuklarımızın katili faşist AKP için değil halk için çalışın.

Faşist AKP'nin halk düşmanı katil yüzünü her gün görüyor ve yaşıyoruz. Alman emperyalizmi ise AKP faşizmini aratmıyacak şekilde yayınları yasaklıyor, dernekleri basıyor. Halk düşmanlığında birbirleriyle yarışıyorlar. Boşuna: gerçeklerin halka ulaşmasına engel olamaz, Yürüyüş'ü susturamazsınız.
Daha önce de defalarca baskın yaptınız, insanlarımızı tutukladınız, yıllarca hapis cezaları verdiniz! Elinize ne geçti?
Çocuk katili AKP'ye destek olmakla ne kazanacaksınız? AKP Berkin Elvan'ımızın, 241 çocuğumuzun katilidir. Bu katillere açıktan destek vermekle elinize ne geçecek! Belki bir kaç yeni ihale, iş anlaşmaları, milyar dolarlar, eurolar... Ama unutmayın, halkların öfkesini kazanmak en büyük kayıbınız olacak. Sarayları sarsan, kuleleri yıkan halkın öfkesidir.

Evet, korkun halkın öfkesinden, gerçeğin sesinden. Çünkü Yürüyüş gerçekleri halka ulaştırmaya, kirli ve kanlı anlaşmalarınızı anlatmaya, halkı uyandırmaya devam edecek. Yürüyüş'ün mürekkebi kandır. Sanmayın ki yasaklamaya çalıştığınız sadece bir dergi. O dergiler, orada yazılanlar bizim düşüncelerimizdir, geleceğimiz, umudumuzdur. Beyinlerimizi de söküp alamazsınız ya!
Yürüyüş Dergisi gerçeğin sesidir. Gerçeğin sesini susturmaya gücünüz yetmez! Devrimci basın ve devrimci kurumlar üzerindeki baskılarınıza son verin!
Yürüyüş Dergisi Türkiyeliler'in, göçmenlerin, ırkçılığa ve ayrımcılığa karqşı mücadele edenlerin, bağımsızlık, demokrasi ve sosyalizm isteyen ezilen halkların sesidir. Bu sesi susturmaya kimsenin gücü yetmez.

Düşünce ve Örgütlenme Özgürlüğü Mücadeleyle Kazanılmış Bir Haktır, Engelleyemessiniz
Yürüyüş Dergisi Gerçeğin Sesidir, Susturulamaz!
Devrimci Basın Üzerindeki Baskılara Son!
Baskınlar, Yasaklamalar Bizleri Yıldıramaz!


06 Mayıs 2015
Berlin Halk Cephesi

_________________
Devrim Kurtulus
Resim
kurtulusum@hotmail.de


6. May 2015, 18:12
Profil Web sitesini ziyaret et
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 01.2012
Mesajlar: 674
Konum: kurtulusum@hotmail.de
Gender: Male
Mesaj Re: Hiçbir Güç Halkın Sesi YÜRÜYÜŞ'ü Susturamaz!
Yürüyüş Dergisi Halkın Sesidir, Susturulamaz!

Emperyalizmin halkın gerçekleri öğrenmesine, örgütlenmesine tahammülü yoktur. Alman emperyalizminin AKP faşizmine destek vererek Almanya’da Berlin ve Köln şehirlerinde bulunan Kültür Merkezlerini, “Yürüyüş Dergisi Avrupa’da Yasaklandı!” diyerek basmasının, Yürüyüş Dergilerine, arşivlerine, Kurtuluş-Mücadele Dergilerinin eski sayılarına el koymasının nedeni budur.

Emperyalizm halklara düşmandır. İşbirlikçileri faşist iktidarlara desteği de bundandır.

Yürüyüş Dergisi faşizmin ve emperyalizmin suçlarını halklara anlatan, kurtuluşun yolunu gösteren, faşizme ve emperyalizme karşı örgütlenme çağrısı yapan; halkın, haklının sesidir. Gerçeğin gücünü kuşanmıştır, halklara gerçeği ulaştırarak halkların gücünü, umudu büyütendir.

Alman emperyalizmi, AKP faşizmine destek vererek aslında kendi suçlarını gizlemeye, devrimci mücadeleyi engellemeye çalışıyor. AKP faşizmi gibi Alman emperyalizmi de Yürüyüş Dergisinde kendi sonlarını görerek saldırıyor.

Gerçeğin halka ulaşmasını engelleyemezsiniz. Bugüne kadar her türlü baskıyla, yasaklamalarla, cezalarla, yüzlerce baskınla, gözaltılar, işkenceler, tutuklamalar, katletmelerle sesimizi susturamadınız, yeni baskılarınız ve yasaklarınızla da başaramayacaksınız.

Yürüyüş Dergisi halkın sesidir, haklının sesidir. Bu sesi kesmeye, Umudun Sesinin dünya halklarına ulaşmasına kimsenin gücü yetmez.

Yürüyüş Dergisi Üzerindeki Baskılar Son Bulsun!

Devrimci Basın Susturulamaz!

Yürüyüş Halkın Sesidir, Susturulamaz!

Yunanistan Halk Cephesi

_________________
Devrim Kurtulus
Resim
kurtulusum@hotmail.de


7. May 2015, 03:32
Profil Web sitesini ziyaret et
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 01.2012
Mesajlar: 674
Konum: kurtulusum@hotmail.de
Gender: Male
Mesaj Re: Hiçbir Güç Halkın Sesi YÜRÜYÜŞ'ü Susturamaz!
Alman Emperyalizmi Yürüyüş Dergisini Yasaklayarak, Kurumları Basarak Gerçeklerin Halka Ulaşmasını Engelleyemez!

Almanya’nın Berlin ve Köln şehirlerinde baskınlar yapan Alman polisi, “Yürüyüş Dergisinin Avrupa’da yasaklandığını” gerekçe göstererek Yürüyüş Dergilerine, arşivlerine, eski gazete ve dergilere el koymuştur.

AKP faşizmi de, Alman emperyalizmi de halklara düşmandır; tarihleri katliamlarla, işkencelerle, sömürünün ve baskının en katmerlileriyle doludur. Yasaklamalarla, baskınlarla, gözaltı ve tutuklamalarla, katletmelerle susturmaya çalışmalarının nedeni; kendi sonlarını getirecek olan gerçekleri halka ulaştırması, baskıdan ve sömürüden kurtuluşun yolunu, umudu göstermesi, faşizme ve emperyalizme karşı mücadeleye çağırmasıdır.

Hiçbir baskınız, baskınlarınız, işkenceleriniz, gözaltı ve tutuklamalarınız, katletmeleriniz Gerçeğin Sesini halka ulaştırmamızı engelleyemez. Bugüne kadar her türlü yöntemle sesimizi susturmaya çalıştınız, başaramadınız. Bugün de başaramayacaksınız!

Yürüyüş Dergisi gerçeğin sesidir. Gerçeğin sesini susturmaya gücünüz yetmez! Devrimci basın ve devrimci kurumlar üzerindeki baskılarınıza son verin! Yaptığınız ancak suçlarınızı, halklara vereceğiniz hesapları büyütecektir.

Yürüyüş Dergisi Gerçeğin Sesidir, Susturulamaz!

Devrimci Basın Üzerindeki Baskılara Son!

Devrimci Basın Susturulamaz!

Halkın Sesi TV

_________________
Devrim Kurtulus
Resim
kurtulusum@hotmail.de


7. May 2015, 03:34
Profil Web sitesini ziyaret et
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 01.2012
Mesajlar: 674
Konum: kurtulusum@hotmail.de
Gender: Male
Mesaj Re: Hiçbir Güç Halkın Sesi YÜRÜYÜŞ'ü Susturamaz!
Yürüyüş Dergisi Yasaklanamaz

06 Mayıs sabah saatlerinde Alman polisi tarafından 9 kuruma baskın düzenlendi.

Gerekçe olarak “Almanya'daki Yürüyüş dergisinin yasaklanması” gösterildi.

Stuttgart, Köln, Wuppertal, Dortmund, Berlin'deki Anadolu Federasyonuna bağlı dernekleri bastılar, bazı yayınlar ve elektronik eşyalara el koydular.

Bu keyfi yasak ve baskınlar tamamen düşünce özgürlüğüne karşı bir saldırıdır.

İçişleri Bakanlığının terörizm demagojisi de bunu örtemez. Gerçek teröristler demokratik kurumları basan ve talan edendir. Bu nedenle kimi basın organlarının yaptığı gibi polisin “terörist dernek” yalanlarına kimse aldanmasın.

Ne tesadüftür ki, aynı gün ve aynı saatlerde İstanbul Okmeydanı'nda Gençlik Derneği Türkiye'deki faşist polis tarafından basılarak, katliam yapmaya çalışmıştır.
Bu Avrupa “demokrasinin” geldiği noktayı gösterme açısından ibret vericidir.

Biz Anadolu Federasyonu üye ve destekleyenleri ve Yürüyüş okurları olarak, yasaklama kararlarını ve kurumlara saldırıları şiddetle kınıyoruz. Baskılara boyun eğmeyeceğiz.
Baskılar bizi yıldıramaz.

Anadolu Federasyonu

_________________
Devrim Kurtulus
Resim
kurtulusum@hotmail.de


7. May 2015, 03:35
Profil Web sitesini ziyaret et
Mesaj Re: Hiçbir Güç Halkın Sesi YÜRÜYÜŞ'ü Susturamaz!
AKP Faşizmi Gerçeklerden Korkuyor!
AKP Faşizmi Gerçeklerden Korkuyor!

Ozan Yayıncılık, Yürüyüş Dergisinin Teknik Hazırlığının Yapıldığı Yer, Gece 03.00 Civarında AKP’nin Katil Polislerince Basıldı…

Yine bir gece yarısı baskınıyla geldiler AKP’nin katilleri. Gazi Mahallesinde bulunan, Yürüyüş Dergisinin teknik işlerinin yapıldığı Ozan Yayıncılık bürosu, gece 03.00 civarında kapıları ve duvarları kırılarak basıldı. İçeride bulunanlar işkencelerle gözaltına alındı. Ozan Yayıncılık bürosundan gözaltına alınanlardan biri de, 17 yaşında yine polis kurşunuyla felç kalan, tekerlekli sandalyeye mahkum edilen Ferhat Gerçek’ti.
Yine büroyu ve içindeki teknik ve yaşam araç gereçlerini kullanılmaz hale getirerek, bilgisayarlara ve pek çok şeye el koyarak, talana-yağmaya gelmiş gibi saldırdılar. Teknik malzemeleri çalarak Yürüyüş Dergisinin sesini kısabileceklerini, çalışanlarını işkencelerle gözaltına alarak susturabileceklerini sandılar.

Aynı saatlerde İkitelli’de yapılan ev baskınlarında üç kişiyi daha gözaltına aldılar. Geçen ay beyin ameliyatı geçiren Kemal Delen de o haliyle gözaltına alındı katil polislerce.
Gözaltına alınanlardan isimlerine ulaşabildiklerimiz şunlar:
Ozan Yayıncılıktan gözaltına alınanlar: Tahsin Sağaltıcı, Ferhat Gerçek, Ümit Çimen, Mustafa Doğru, Dilan Poyraz, Cansu Güneş Seferoğlu, Mesure Karagülle…
İkitelli: Kemal Delen, Erdinç Şimşek, (Ali Kanat’ın evi de basıldı, evde bulunamayınca babası gözaltına alındı, daha sonra serbest bırakıldı)
Sabah saatlerinden itibaren Gazi Mahallesinde polisin baskınlarına karşı direniş başlarken, yer yer çatışmaların yaşandığı haberleri geliyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…


3. Haz 2015, 17:58
Mesaj Re: Hiçbir Güç Halkın Sesi YÜRÜYÜŞ'ü Susturamaz!
Yürüyüş Dergisinden Yapılan Baskına İlişkin Açıklama

Katilleri, Hırsızları, Halkın Ekmeğine Göz Koyanları, Çocuklarımızı Katledenleri Yazan Yürüyüş Dergisi Susturulamaz!

"girdiler kapılardan
girdiler pencerelerden
mektuplardan kitaplardan telefonlardan
girdiler kirlettiler ve gecemizi
girdiler ağrıttılar ve gündüzümüzü"

Bu gece bir kez daha geldiler. Yürüyüş Dergisi'nin bürosu ve teknik işlerinin yapıldığı Ozan Yayıncılık'a gece yarısı baskınları yapıldı. Yapılan baskınlarda birçok insanımız gözaltına alındı. Yapılan baskınlarla elinize ne geçti?

Baskınların size kazandırdığı tek şey, halkta oluşan ne kadar aciz olduğunuz imajının pekişmesidir. Bürolarımızı yaşadığımız mahallelerimizi gece baskınlarıyla kaldırdığınız helikopterlerle rahatsız ederek devrimcileri gözaltına alarak yıldırabileceğinizi mi sanıyorsunuz? Katilleri, hırsızları, yalancıları, çocuk katillerini yazmaktan geri kalacağımızı mı sanıyorsunuz? Eğer öyle bir düşünceniz varsa 18 Ocak'ta dergimizi bastığınızı ve başlıklarımızda yola gelmeyeceğiz cevabıyla yeni sayılar çıkardığımızı hatırlatırız. Bu hukuksuzluğa derhal son verin.
Uyguladığınız katmerli faşizmi belgeleyenleri baskınlarla, gözaltılarla yıldıramazsınız. Tarihe damgasını vuranların Elif Sultanların, Şafak Yaylaların, Bahtiyar Doğruyolların sesini kısamazsınız... Daha gür bir şekilde anlatacağız. Adalet savaşçılarını daha büyük puntolarla yazmaya devam edeceğiz. Elbet bu yaptığınız ilk baskın değil. Şoka falanda girmedik. Elbette yaptığınız son baskın da olmayacak bunun oldukça bilincindeyiz. Çünkü ne siz yaptığınız katliamlardan ve halkın boğazındaki lokmalara göz dikmekten vazgeçmek niyetindesiniz. Ne de biz bunları yazmaktan vazgeçmek niyetindeyiz.

Elif, Şafak, Bahtiyarların Sesi, Yürüyüş Dergisi Susturulamaz!
Baskılar Bizi Yıldıramaz!
Bağımsızlık, Demokrasi, Sosyalizm için

Yürüyüş Dergisi


3. Haz 2015, 17:58
Mesaj Re: Hiçbir Güç Halkın Sesi YÜRÜYÜŞ'ü Susturamaz!
Armutlu Halk Cephesinden Açıklama

Baskılar Gözaltılar Bizi Yıldıramaz

AKP’nin katil polisleri 3 Haziran Çarşamba günü gece yarısı, başta Gazi mahallesinde bulunan Ozan Yayıncılık olmak üzere İstanbul’un yoksul mahallelerinde gece yarısı katil polisler, alçakça korkakça gelerek evlerimizi, bürolarımızı basıp yoldaşlarımızı, ailelerimizi işkenceyle gözaltına almışlardır. Seçim öncesi AKP’nin acizliğini ve korkaklığını ifadesidir bu. Ne baskınlarınız, ne saldırılarınız, ne de katliamlarınız, katilerden hesap sormamızı engelleyemeyecektir. Halklı ve meşru mücadelemizi durduramayacaksınız.
Çabalarınızın hepsi boşuna.
Bu ülkede ŞAFAK, BAHTİYAR, ELİF SULTANLAR var! BÜTÜN ÇABALARINIZ NAFİLE!
Savcılar hakimler, AKP’nin suçlarına ortak olmayın, AKP’nin LAĞIM FARESİ OLMAYIN! İnsanlarımızı hukuksuzca tutuklamaktan vazgeçin.

AKP seçim öncesi bir kez daha katliamcı yüzünü ve acizliğini göstermiştir. Seçimden sonra da hiçbir şeyin değişmeyeceğinin ve AKP’nin katliamlarını daha fazla sürdüreceğinin göstergesidir. Aydınlar, sanatçılar, demokratlar; bu saldırılara sessiz kalmayın! Sessiz kalmak onaylamaktır. AKP’nin suçlarına ortak olmayın!
AKP VE KATİL POLİSLERİNİ UYARIYORUZ: Yaptıklarınızın hesabını misliyle soracağız! Yoldaşlarımızın ve ailelerimizin saclarının tenine zarar gelirse karargahlarınızı saraylarınızı başınıza yıkarız!
Gözaltına Alınan Yoldaşlarımızı Ve Ailelerimizi Derhal Serbest Bırakın!
Baskılar Gözaltılar Tutuklamalar Bizi Yıldıramaz!
Kahrolsun Faşizm Yaşasın Mücadelemiz!
AKP’den Ve Katil Polislerinden Hesap Soracağız!
Mahir Hüseyin Ulaş Kurtuluşa Kadar Savaş!

ARMUTLU HALK CEPHESİ


3. Haz 2015, 17:59
Mesaj Re: Hiçbir Güç Halkın Sesi YÜRÜYÜŞ'ü Susturamaz!
Dev-Genç’ten Baskınlara İlişkin Açıklama

Yine bir şafak vakti geldiler. Bu sefer katillerin adresi Gerçeğin Sesi Yürüyüş Dergisiydi. Gündüz mahallelerimizde dolaşamayan katil sürüleri, şafak vakti Yürüyüş Dergi'sinin bürosu olan Ozan Yayıncılığı kapılarını, duvarlarını kırarak, kırıp dökerek baskın yapıp devrimcileri işkencelerle gözaltına aldılar.

Baskınlar, gözaltılar, işkenceler Elif’in, Şafak’ın, Bahtiyar'ın sesini kesemez. Her gün sizin yalanlarınızı, hırsızlıklarınızı, gerçek yüzünüzü yazmamızdan korkuyorsunuz. Bu yüzden basıyorsunuz kurumlarımızı. Bu yaptığınız baskınlar ne ilk, ne de son… Daha önce de geldiniz. Ve siz her geldiğinizde biz daha çok güçlenerek ayağa kalktık.
Şimdi yine daha gür bir şekilde haykıracağız Eliflerin, Şafakların, Bahtiyarların sesini. Daha çok yazacağız acizliğinizi. Okulda, sokakta, işte… her yerde Yürüyüş Dergisi'ni ulaştıracağız halka. Gerçeğin sesinden kaçamayacaksınız. Gözaltındaki yoldaşlarımızın hesabını hepinizden soracağız.

YÜRÜYÜŞ DERGİSİ GERÇEĞİN SESİ!

BASKILAR BİZİ YILDIRAMAZ!

DEV-GENÇ


3. Haz 2015, 17:59
Mesaj Re: Hiçbir Güç Halkın Sesi YÜRÜYÜŞ'ü Susturamaz!
Bağcılar'da Karanfiller Kültür Merkezine Polis Baskını!

3 Haziran gecesi saat 03.00-04.00'da AKP'nin eli kanlı katilleri Bağcılar Karanfiller Kültür Merkezini bastı!
3 akrep, sivil polisler ve özel harekat polisleri derneğimizin kapısını camlarını kırarak içeriye girmiştir. Mahallede terör estiren katiller dernek içindeki tüm kitapları malzemeleri darmadağın etmiştir. Aynı zamanda Bağcılar'da ev baskını yapan katiller Özkan arkadaşımızı da işkenceyle gözaltına almıştır.

Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam edeceğiz...

Karanfiller Kültür Merkezi


3. Haz 2015, 18:00
Mesaj Re: Hiçbir Güç Halkın Sesi YÜRÜYÜŞ'ü Susturamaz!
Bursa Halk Cephesi Açıklama:

Umudun Sesi Susturulamaz

3 Haziran günü, Yürüyüş dergisinin bürosu Ozan Yayıncılık’a yine gece yarısı operasyonuyla baskın düzenlendi. Yine devrimciler işkencelerle gözaltına alındı. Peki, nedir bu baskınların sebebi? Hemen söyleyelim çünkü Yürüyüş Dergisi yalanlara karşı gerçeğin sesidir. Yürüyüş dergisi baskılara azgınca saldırılara karşı direnişin sesidir. Yaratılmaya çalışılan korku duvarlarına, yayılmaya çalışılan umutsuzluğa karşı UMUDUN sesidir. Polis kurşunlarıyla felç bırakılan Ferhat’ın, Yürüyüş dergisi dağıttığı için gözaltına alınıp işkencede katledilen Engin Çeber’in sesidir. Elif’in Şafak’ın Bahtiyar’ın adalet dolu sesidir Yürüyüş Dergisi. Faşizme karşı demokrasi, emperyalizme karşı bağımsızlık, kapitalizme karşı sosyalizm mücadelesi verenlerin sesi, kısaca HALKIN sesidir Yürüyüş Dergisi.

3 Haziran gecesi emperyalizmin uşağı, sömürücü, hırsız, katil AKP’nin faşist katil polisleri tarafından basılan Yürüyüş Dergisini bu şekilde susturacağını sanıyorlar ama yanılıyorlar. Gece yarısı baskınlarıyla Yürüyüş Dergisini susturamazsınız. Çoğalmaya, her yerde karşınıza çıkmaya devam edecek Yürüyüş Dergisi. Çünkü GERÇEKLERDEN ve HALKTAN kaçamazsınız. Gözaltına alınan yoldaşlarımız derhal serbest bırakılsın. Yoldaşlarımızın kılına zarar gelirse hesabını sorarız.

UMUDUN SESİ YÜRÜYÜŞ DERGİSİ SUSTURULAMAZ
BASKILAR GÖZALTILAR BİZİ YILDIRAMAZ

BURSA HALK CEPHESİ


3. Haz 2015, 18:01
Mesaj Re: Hiçbir Güç Halkın Sesi YÜRÜYÜŞ'ü Susturamaz!
1 Mayıs Mahallesinde Anadolu Haklar Derneği’ne Polis Baskını

Umudun Sesi Yürüyüş Dergisi Susturulamaz!

Gece saat 04.00 civarında 1 Mayıs Mahallesinde bulunan Anadolu Haklar Derneğine baskın yapan polis, derneği talan ederek, dernekte bulunan Yakup … isimli arkadaşımızı işkenceyle gözaltına almıştır.

Tüm halkımızı derneklerimizi ve Yürüyüş Dergimizi sahiplenmeye, her yerde ‘Yürüyüş Dergisi’ önlüklerimizle Yürüyüş Dergisi dağıtmaya çağırıyoruz!

Anadolu Haklar Derneği


3. Haz 2015, 18:02
Mesaj Re: Hiçbir Güç Halkın Sesi YÜRÜYÜŞ'ü Susturamaz!
Liseli Dev-Genç Açıklama

Tarih: 03.06.2015
Korkuyorlar Evet Hem De Çok Korkuyorlar
Çünkü Biliyorlar Ki Şafak’ın Elif’in Bahtiyar’ın Sesini Halka Ulaştıran, Umudun Sesi Yürüyüş Dergisi Susturulamaz!

AKP’nin eli kanlı ahlaksız, katil polisleri yine haince bir şafak vakti mahallerimizde terör estirdi. Saat 03.50 sıralarında Yürüyüş Dergisine ve birçok devrimci kuruma, evlere baskın düzenledi. Baskının amacı belliydi. Son süreçlerde gelişen devrimci eylemleri halka en doğru şekilde anlattığı için, AKP’nin pisliklerini teşhir ettiği için, halka hiçbir olayı çarpıtmadan yansıttığı için, gecenin bir vakti Yürüyüş Dergisi basıldı.

Baskında 8 dergi çalışanı arkadaşlarımız yerlerde sürüklenerek, dövülerek, işkenceyle gözaltına alındı. AKP de çok iyi biliyor ki, bizi hiçbir baskın yıldıramadı ve yıldıramaz ve bitiremez.
Tüm halkımızı ve Liselileri bu akşam saat 20.00’da Yürüyüş Dergisi önünde toplanıp yapacağımız yürüyüşe bekliyoruz.

LİSELİ DEV-GENÇ


3. Haz 2015, 18:02
Mesaj Re: Hiçbir Güç Halkın Sesi YÜRÜYÜŞ'ü Susturamaz!
Ankara Halk Cephesinden Açıklama

Gerçeğin Sesi Yürüyüş Dergisi Susturulamaz!

"Ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım.” demişti Bruno yüzyıllar öncesinden bugüne; hakikat savaşçılarına uzanan yolda , zamane egemenlerinin yüzlerine karşı. Bizler yani devrimciler de böyleyiz işte. Yediğimiz ekmek, içtiğimiz su kadar inanıyoruz gerçeğe ve insan hayatının temel bir ihtiyacı olarak görüyoruz gerçeği. Çünkü insanoğlu ne kadar uzaklaşırsa gerçekten, o kadar uzaklaşır insan özünden.

Bugün yine gerçeğe saldırdı bu yalan düzenin bekçileri; efendilerinden aldıkları talimatlarla. Yine diyoruz çünkü, “Gerçeğin Sesi, Adaletin Sesi” Yürüyüş Dergisi yaklaşık beş yıl önce yine AKP'nin eli kanlı, ağzı salyalı, korkak köpekleri olan polisleri tarafından bugün sabaha karşı yapıldığı gibi basılmıştı. Amaç aynı; gerçeğin sesini susturmak... Ama beş yıl içinde ne biz sustuk ne de gerçekler değişti. Bizler beş yıl boyunca gerçeğin sesini haykırmaya, tüm dünyaya duyurmaya devam ettik. Etmeye de devam edeceğimizden şüphesi olmasın ne dostlarımızın ne de düşmanlarımızın... Beş yıl boyunca sesimiz kimi zaman Çuhadar oldu, kimi zaman Hasan Selim, Kimi zaman Alişan, Muharrem... Ve Şafak olduk, Bahtiyar olduk, Elif Sultan olduk... Bayrak bayrak dalgalandırdık gerçeği düşmanın burçlarında.
Evet ne düşman vazgeçiyor saraylarından, saltanatından, tahtlarından; ne de biz vazgeçiyoruz gerçekten. Ama bilimsel olan biziz ve hayat bilimsel olmayanı değil bilimsel olanı yani gerçeği doğruluyor. Ne kadar boğmaya, yok etmeye çalışırlarsa çalışsınlar gerçekler inatçıdır ve birgün karşılarına dikiliverecektir yalan düzenin efendilerinin ve bekçi köpeklerinin.
Yürüyüş Dergisi gerçeğin ve halkın sesidir. Engin'in inancı, Ferhat'ın gözlerindeki ışıltıdır, Berkin'in elindeki Ekmek, Bahtiyar ve Şafak'ın elindeki Adalet, Elif'in Özgürlüğüdür. Yürüyüş Dergisi'ni susturamayacaksınız.
Ankara Halk Cephesi olarak Yürüyüş Dergisi'ne yapılan bu hukuksuz saldırıyı kınıyoruz ve Yürüyüş Dergisi çalışanlarına gelecek en ufak zararın hesabını başta AKP ve onun eli kanlı, katil polislerinden soracağımızı dost düşman herkese ilan ediyoruz...
YÜRÜYÜŞ DERGİSİ HALKTIR SUSTURULAMAZ!
BASKILAR, GÖZALTILAR BİZİ YILDIRAMAZ!
GÖZALTILAR SERBEST BIRAKILSIN!
KAHROLSUN FAŞİZM YAŞASIN MÜCADELEMİZ!
HALKIZ HAKLIYIZ KAZANACAĞIZ!

ANKARA HALK CEPHESİ


3. Haz 2015, 18:03
Mesaj Re: Hiçbir Güç Halkın Sesi YÜRÜYÜŞ'ü Susturamaz!
Halkımız,
Sevgili Yürüyüş okurları... Biz on binleriz, milyonlar olabiliriz.

Dergimizin bürosunu geceyarıları basarak, duvarlarımızı kırarak, muhabirlerimizi gözaltına alarak gerçekleri yazmamızı engellemek istiyorlar. Biz yaklaşık 30 yıllık yayın hayatımızda hiç bir saldırı karşısında susmadık. Bugün de susmayacağız. Her okurumuz muhabirimiz, her okur evimiz yayın evimizdir. Yürüyüş okumaya, okutmaya, yazmaya, dağıtmaya devam ediyoruz, edeceğiz.

Bugün daha çok sahipleneceğiz Yürüyüş’ümüzü...
Bugün daha çok okuyacağız Yürüyüş’ü!
Bugün daha çok okutacağız Yürüyüş’ü!
Gerçekler Susmaz, Susturulamaz!
Yürüyüş Susturalamaz!

Devrimci basına saldırılar halkın faşizme boyun eğmesini sağlamak için yapılır. Devrimci basın bedellerini omuzlayarak halka gerçeklerini anlatma görevini üstlenmiştir. Halkımız, biz Halkınsesi emekçileri olarak Yürüyüş’ü sahiplenmeye çağırıyoruz. Bürolarımız defalarca basıldı, muhabirlerimiz onlarca kez işkencelerden geçti, gözaltına alındı, tutuklandı. Ferhat Gerçek dergimizin dağıtımını yaparken vuruldu... Yılmadı. Muhabirimiz olarak bugün gözaltında.
Biz Halkız! Ne bizi tüketebilir, ne de sesimizi kısabilirsiniz! Susmayacağız!

Yürüyüşe sahip çıkıyorum, Yürüyüş okuyorum diyelim, Yürüyüş okutalım.

Yürüyüş Dergisinin son üç sayısının PDF'sini okumak için linklere tıklayınız: http://yuruyus.info/pdf/pdf/471.pdf
http://yuruyus.info/pdf/pdf/470.pdf

http://yuruyus.info/pdf/pdf/469.pdf )


3. Haz 2015, 18:06
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
cron
© phpBB® Forum Software • Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Türkçe çeviri: phpBB Türkiye Archiv | Contact & Abuse free forum hosting

web tracker