Zaman: 20. Tem 2019, 13:05

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Forum Katagorileri
Ara


Advanced Search
Sayfaniza Ekleyin
The HTML code below contain all the necessary code to link to userboard.org please feel free to add it to your site.Effect of above code: DEVRIM KURTULUSYeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
FollowersFollowers: 0
Sık kullanılanlarSık kullanılanlar: 0
Görüntüleme: 400

 DHKC, Açıklama 471 
YazarMesaj
Site Admin
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 01.2012
Mesajlar: 675
Konum: kurtulusum@hotmail.de
Gender: Male
Mesaj DHKC, Açıklama 471
Açıklama: 471 Tarih: 20.09.2018

BİZ UYUŞTURUCUYA, KUMARA, FUHUŞA KARŞI MÜCADELE EDİYORUZ
UYUŞTURUCU FUHUŞ KUMAR DEVLETİ BİZİ KATLEDİYOR

Düzen, Fuhuş, Kumar Ve Uyuşturucu Düzenidir;
Bu Düzeni Tüm Pislikleriyle Birlikte Tarihin Çöplüğüne Gömeceğiz.
Katledilen Devrimler’in Hesabını Soracağız!


Devrim’den Katillere:
“Düşmanlar… Size teslim olmayacağım!”

Devrim’den Halkına:
“Halkımızı, vatanımızı seviyorum. Herkese selam söyle.”

Türkiye Halkları!
İstanbul Küçükarmutlu’nun gecekondularından birinde, 25 yaşındaki bir Cephe militanı, kaldığı evi kuşatan katillere karşı çatışarak şehit düştü. Adı, İbrahim Devrim Top’tu. Son nefesini “halkımı vatanımı çok seviyorum” diyerek verdi.
Halkımızın özgürlüğü, vatanımızın bağımsızlığı için şehitler vermeye devam ediyoruz.

AKP Faşizminin Katilleri, Neden Katlettiler Devrim’i? Neden Hedef Seçtiler?
Bütün dünyaya ilan ettik; yozlaşmaya karşı bayrak açtık. Uyuşturucuya, fuhuşa, kumara karşı mücadele ediyoruz. Örgütlü olduğumuz her yerde, uyuşturucuyu, fuhuşu, kumarı önlemeye çalışıyoruz. Bir yandan mafya çetelerine karşı mücadele ediyor, bir yandan bataklığa sürüklenen gençlerimizin oradan çekip çıkarıyoruz.
Halkı, özellikle de gençlerimizi uyuşturucuyla uyuşturmak, apolitikleştirmek, yozlaştırmak, emperyalizmin ve faşizmin merkezi bir politikasıdır. Uyuşturucu, fuhuş ve kumar ne kadar yaygınlaşırsa, düzen bundan o kadar memnun olur. İşte bu nedenle Cephe’nin uyuşturucuya karşı mücadelesi, faşizmin politikalarını bozan bir mücadeledir.
Her Cepheli, bulunduğu her yerde, uyuşturucuya, fuhuşa, kumara, yozlaşmaya karşı mücadeleden öncüsü, bayraktarıdır. Devrim de onlardan biriydi.
Emperyalizmin ve faşizmin Cephe’ye saldırmasının onlarca nedeninden biri de budur.

Uyuşturucunun Ve Mafyanın Arkasında AKP, Karşısında Halk Çocukları Var
Devrim’in suçu, uyuşturucu satıcılarına nefes aldırmamaktı. Mahallelerimizde uyuşturucu satıcılarına hayat hakkı tanımamaktı. Kentsel dönüşüm yağma ve talanına karşı halkın direnişini örgütlemekti.
Okulların açılmasıyla beraber gazetelerde yayınlanan “okul önlerinde uyuşturucu timleri” haberlerine bakmayın siz. Uyuşturucunun yaygınlaştırılması, yozlaşmanın derinleştirilmesi AKP politikasıdır. AKP iktidarında uyuşturucu kullanımı 1883 kat artmıştır. Okul önlerinde veya başka yerlerde uyuşturucu satan o torbacıların ağababalarının hepsi AKP’nin korumasındadır. AKP’den önceki hiçbir iktidar mafya ile bu kadar aleni işbirliği içinde olmamıştır. AKP iktidarı, mafyacıları halka ve devrimcilere karşı savaşında kullanmak için bir gecede 21 mafya şefini tahliye ettirmiştir.
Bu mafya şefleri, Pekerler, Çakıcılar, sırtlarını AKP’ye dayayıp, hem faşizm adına halka devrimcilere “kan banyosu yaptıracağız”; “öldüreceğiz” diye tehditler yağdırıyor, bir yandan da uyuşturucu, fuhuş, kumar, tahsilat, ihale, gasp işlerini sürdürüyorlar.

Faşizm, Küçükarmutlu’yu ve Yoksul Mahalleleri,
Devlet Terörü ve Yozlaşmayla Teslim Almak İstiyor
Faşizm, Küçükarmutlu’da Dilek Doğan’ı katletti. Yılmaz Öztürk’ü katletti. Daha iki ay önce, 19 Temmuz’da Armutlu Cemevi, Halkın Mühendis Mimarları’nın Bürosu ve Sevgi Erdoğan Vefa Evi, AKP’nin faşist polisi tarafından basıldı. Faşist polis Cemevi’nin duvarına işedi! Cemevi Başkanı Zeynep Yıldırım tutuklandı. Ve şimdi bir kez daha kana boyandı Küçükarmutlu. Bir kez daha devrimciler için cenaze töreni yapıldı Küçükarmutlu’da. Cenazemizi yine kızıl bayraklarımızla kaldırdık; Dev-Gençliler o anda devraldılar Devrim’in bayrağını. Akreplerin karşısında hesap sorulacağını haykırdılar.
Katliamcılara diyeceğimiz şudur ki; Küçükarmutlu’nun sokakların kan deryasına da çevirseniz, her sokağına bir mafya çetesi gönderip mahallelerimizi uyuşturucuyla, fuhuşla, kumarla kuşatsanız da o mahalleler bizimdir. Yoksul halkın mahalleleri, devrimin mahalleleridir ve öyle kalacaktır.
Çünkü o mahallelerde, faşist terörle birlikte, açlık, işsizlik, yoksulluk, horlanma kol geziyor. Çocuğunu okutamayanlar, hastasını tedavi ettiremeyenler, ömrü boyunca çalışıp iki yakasını bir araya getiremeyenler yaşıyor o mahallelerde. Adaletsizlik ve yoksulluk olduğu müddetçe, o mahalleler devrimin mahalleleri olmaya devam edecektir.

Geleneklerimiz Halk Savaşı’nın Anayasasıdır; Devrim De O Gelenekleri Sürdürerek Şehit Düştü.
“Düşmanlar… size teslim olmayacağım.” diye seslendi dışarıdaki katillere. Maltepe’de, Kızıldere’de Mahirler’in başlattığı, 16-17 Nisanlarda Sabolar’ın, ve günümüzde Sıla Abalay’ların, Bilgehan Karpatlar’ın sürdürdüğü teslim olmama geleneğini sürdürdü Devrim Top.
Çatışmanın bir anında yaralandı. O anda yine ev sahibini düşünüyordu; “git buradan abi, kendine iyi bak, çekil” dedi ev sahibine ve veda etti; bu onun halkıyla vedasıydı.
Ev sahibi uzaklaşırken, “Abi, sizi, halkımızı, vatanımızı seviyorum, selam söyle herkese” diye tamamladı son sözlerini ve çatışmaya devam etti.
Tıpkı çatışmada evdekileri korumayı, kendi canlarından önce düşünen Mahir ve Cevahir gibi, İbrahim Yalçın Arkanlar gibi, Sibel Yalçın gibi…
Bu gelenekler, her Cepheli’nin yazısız kurallarıdır. Bu gelenekler, talimatlarla değil, Cephelilerin halk ve vatan sevgisiyle, ideolojik netlikle ortaya çıkmıştır.

İBRAHİM DEVRİM TOP: YILMAZ, UZLAŞMAZ BİR CEPHELİ
Henüz 25 yaşındaydı Devrim. Çorumluydu. 25 yaşında defalarca gözaltına alınmış, işkencelerden geçmiş, tutsaklıklar yaşamış bir devrimciydi.
Planlarının, hayallerinin büyük kısmı, bir ayaklanma olduğunda ne yapılacağına dairdi. Devrim onun için o kadar uzakta bir hayal değildi; her an oluverecekmiş gibi yanıbaşında hissettiği bir gerçekti.
Devrim, 7 Haziran 1993'de Çorum Merkez'de doğdu. Türk milliyetinden Alevi bir ailenin çocuğudur. Çorum Eti Lisesi'ni son sınıfında terk etti.
İlk olarak, 19 Eylül 2011’de Çorum Eti Lisesi öğrencisiyken, zorunlu din derslerini protesto eyleminde polisin saldırısına direndiği için gözaltına alındı Devrim Top.
Amcası Selhan Top, gerillaydı, 20 Ekim 2003’te Çorum’da jandarma ile çatışmada şehit düştü. Faşizme karşı mücadele Devrim’in beynine ve yüreğine işte o zaman girdi: “Devrimciliği ilk olarak daha çocukken amcamın şehitliğinde düşündüm. Devrimci olup amcamın hesabını sormayı istiyordum.” Faşizmin açmazı işte budur.
2009'da devrimcilik kararı aldı. Bir Dev-Gençli olarak o günden sonra mücadele içinde oldu. Çorum’da, Ankara’da ve İstanbul’da Liseli Dev-Genç örgütlenmesinde yer aldı. Milis çalışmalarında yer aldı. Mücadelesini belli dönemlerde aranır durumda sürdürdü. Hiçbir çatışmada asla geri durmadı.
Tutsaklıklar yaşadı. Tutsaklığında da teslim olmadı. Kendini eğitti. Okudu, tecrit hücrelerinin havalandırmalarında kendini bedensel olarak da hep savaşa hazırladı. Düşmana öfkesi büyüktü. Devrim, bu öfkeyi disipline edebilmesi halinde, faşizme karşı mücadelede, bugüne kadar yaptığından çok daha fazlasını yapabilecekti. İdeolojik ve siyasi bir programla hareket edilmezse, o öfke düşmanı canevinden vuran bir güce dönüşmez. Tüm yoldaşlarımızın Devrim’den öğreneceği bir de bu vardır.
Devrim, son olarak 2 Şubat 2018’de tahliye oldu. Polisin hapishane önlerinde pusu kurup, tahliye edilenleri tekrar gözaltına aldığı bir zamandı. Ancak militanlığıyla, polisi atlatarak çıktı. Ve çıktığında, 13 Eylül 2018 günü, AKP faşizminin köpekleri tarafından katledilene kadar, mücadelesine devam etti.
Devrim özgeçmişinde hareketin kendisi için ne ifade ettiğini şöyle anlatıyordu: “Hareket dünyayı değiştirecek olan tek güçtür. Ve bu dünyayı değiştirmeye mecburuz. Bu sömürü ve zulüm düzeni hep böyle süremez.”
Tüm Devrimler’e sözümüzdür: BU ADALETSİZ DÜNYAYI DEĞİŞTİRECEĞİZ.
BU SÖMÜRÜ VE ZULÜM DÜZENİNE SON VERECEĞİZ.

AKP iktidarı, tüm katliamlarının hesabını verecek.
Devrimler Ölür, Devrim Sürer! Zafer Devrimindir.
Bu Yozlaştırma, Bu Yoksulluk, Bu Katliamcılık, Devrimimizin Nedenidir.
TÜRKİYE DEVRİMİ, DEVRİMLERLE HEDEFİNE ULAŞACAK.

DEVRİMCİ HALK KURTULUŞ CEPHESİ

_________________
Devrim Kurtulus
Resim
kurtulusum@hotmail.de


22. Eyl 2018, 00:59
Profil Web sitesini ziyaret et
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 0 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
cron
© phpBB® Forum Software • Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Türkçe çeviri: phpBB Türkiye Archiv | Contact & Abuse free forum hosting

web tracker