Zaman: 20. Tem 2019, 12:48

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Forum Katagorileri
Ara


Advanced Search
Sayfaniza Ekleyin
The HTML code below contain all the necessary code to link to userboard.org please feel free to add it to your site.Effect of above code: DEVRIM KURTULUSYeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
FollowersFollowers: 0
Sık kullanılanlarSık kullanılanlar: 0
Görüntüleme: 269

 Almanya Halk Cephesinden Adil Yiğit Açıklaması 
YazarMesaj
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 08.2012
Mesajlar: 12
Gender: None specified
Mesaj Almanya Halk Cephesinden Adil Yiğit Açıklaması
Almanya Halk Cephesinden Adil Yiğit Açıklaması

YAŞAR KEMAL GİBİ BİR HALK DEĞERİMİZLE ADİL YİĞİT GİBİ DEVRİMCİLERE ZARAR VERMİŞ BİRİ BİRLİKTE ANILAMAZ!

Ali Ekber Koç Organizasyon tarafından, 6 Ocak 2019 tarihinde Almanya'nın Frankfurt şehrinde Yaşar Kemal hakkında bir filmin galası yapılacaktır.
Düzenlenen bu galanın moderatorü yani yönetici ise Adil Yiğit isimli biridir.

Adil Yiğit isimli kişi son süreçte, faşist katil Tayyip Erdoğan'ın Berlin ziyareti esnasında Almanya başkanı Merkel'in de katıldığı basın toplantısındaki protesto eylemiyle gündeme gelmişti.

Daha önce Almanya'da yapılan başka bir basın toplantısına katılamayan ve hatta gözaltına alınan birinin Tayyip Erdoğan’ın ve Merkel'in katıldığı bir basın toplantısına nasıl katıldığı, akredite aldığı ve aynı şekilde sözde iade edilme durumu olduğu söylenen böyle birinin nasıl böyle bir basın toplantısında sayılı gazeteciler arasında yer aldığı da şaibelidir.
Yine sonrasında da iade edilme diye bir durum yokken, iade edilmekle tehdit edildiğine dair haberlerle basına yansımıştır.
Adil Yiğit'i tanımayan ve Tayyip'i protestosu nedeni ile iade edilmeye çalışıldığını düşünen devrimci, demokrat, sol kamuoyu da Adil Yiğit'in iade edilmesine karşı doğal olarak tepki göstermiştir.

Adil Yiğit'i unutmadık, tanıyoruz.
Siz de tanıyın ve unutmayın!

Bugün kendini kendi çevremizde bile solcu gazeteci olarak göstermeye çalışan bu kişi tam tersine halk çocuklarına, devrimcilere ciddi zararlar vermiş, devrimcilere, Halk Cephelilere karşı darbe ihaneti içinde bulunmuş biridir.

Cephelilere yönelik sayısız saldırıda bizzat yer almış; o süreçte “Tilki” ismiyle de tanınmaktadır.
2000-2007 yılları arasında gerçekleşen ve 122 şehit verilen Büyük Direniş ve 19-22 Aralık katliamı ile ilgili Alman yoldaşlarımızın 'TAZ' isimli gazetede haber yaptırmak istemelerini sürekli olarak engellemeye çalışmış ve bunu başarmıştır.

Yine en son 4 sene öncesinde Almanya'nın Aschaffenburg ve Hamburg şehirlerinde adımıza zorla para topladığı için gündemimize gelmiştir. O süreçte yaptığımız soruşturmalar sonucunda para toplayanın yine Adil Yiğit isimli darbeci olduğu ortaya çıkmıştır. Aynı süreçlerde burjuva basına da evinde uyuşturucu bulunduğuna dair haberlerle yansımıştır.

Bugüne kadar yaptıkları, verdikleri zarar hakkında özeleştiri vermeyen bu kişi, yaptıklarını sürdürmüştür.
Sol gazeteci maskesi altında içimize kadar girmeye çalışmıştır.
Biz yakından tanıyoruz, o süreci yaşayan, suçlarına tanıklık eden insanlarımız da, Alman dostlarımız da hala hayattadır.
Tanımayan Halk Cephesi ailesi üyelerini, dostlarını, devrimci demokrat tüm insanlarımızı bu tür içimize sızmaya çalışanlara karşı uyarıyoruz.
Yaşar Kemal gibi bir değerimizin, aydınımızın ismi ile Adil Yiğit gibi şerefsiz birinin ismi birlikte anılamaz.
Yaşar Kemal gibi değerlerimiz üzerinden nemalanarak ihanetçi kimliklerini meşrulaştırmaya çalışmalarına izin vermeyeceğiz.
Yaşar Kemal halktır, halka ve halk çocuklarına zarar veren, düşmanlık edenler Yaşar Kemal'i anamaz, anılacak ortamladra da yönetici olarak yer alamaz.
Organizasyonu yapan kişiyle bu konuyu öncelikle konuşmamıza, aramızda halletmek istememize rağmen Adil Yiğit'i çıkarmak konusunda ısrar etmiştir. Hatta “ben kişisel olarak yapıyorum Yavuz Bingöl'ü de getiririm, faşist birini de” diyebilmiştir.
Bu yüzden bu konuda açıklama yapmak ve insanlarımızı uyarmak bir zorunluluk haline gelmiştir.

Bu etkinliğin bizimle hiçbir ilgisi yoktur. Bu etkinliği desteklemek bir yana protesto ediyoruz. Devrimci, demokratik, duyarlı halkımızı bu etkinliğe katılmamaları yönünde bilgilendiriyoruz.

Almanya Halk Cephesi


12. Kas 2018, 23:46
Profil
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
cron
© phpBB® Forum Software • Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Türkçe çeviri: phpBB Türkiye Archiv | Contact & Abuse free forum hosting

web tracker